• Transforming Society Together

  Czytaj więcej
 • NIESAMOWITA CODZIENNOŚĆ

  Projektowanie szkoły Satavuo było podręcznikowym przykładem partnerstwa przy realizacji inwestycji. Współpracując z gminą Laukaa, wspólnie stworzyliśmy projekt, który zainspiruje przyszłych uczniów. Sprawiając, że każdy projekt jest wyjątkowy, tworzymy niesamowitą codzienność.

  Czytaj więcej
 • Urban Insight

  Expert Knowledge, Innovative Thinking Putting the best information in front of the best people

  ODWIEDŹ STRONĘ

Urban Insight

Raport Urban Insight: Którędy teraz? Zdrowe rozwiązania dla naszych ulic i miast

Jak możemy poprawić jakość powietrza, zwiększyć integrację społeczną oraz stymulować wspólną, efektywną mobilność?

Obecnie, według Europejskiej Agencji Środowiska, ponad 70 procent ludzi w europejskich miastach oddycha zanieczyszczonym powietrzem, a jak stwierdza Światowa Organizacja Zdrowia: 1 milion zgonów rocznie w Europie ma miejsce z powodu braku aktywności fizycznej.

W centrum najnowszego raportu firmy Sweco, Urban Insight, jest „wspólna prędkość” - nowa strategia projektowa, która ma na celu poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia w mieście oraz wyrównanie prędkości różnych środków transportu w mieście, od jazdy samochodem po chodzenie. Raport ten zawiera spostrzeżenia z różnych dziedzin - planowania mobilności, urbanistyki i socjologii - na temat tego, jak połączyć nauki społeczne i inżynierię, aby osiągnąć zwrot w kierunku zrównoważonej i zdrowej mobilności.

Do raportu Urban Insight
/contentassets/204646397ffa4bf68221c0d5cba3739d/ui1-570.jpg

CERTYFIKACJA BREEAM / LEED

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ  

Tworzenie miejsc pracy przyjaznych środowisku jest w dzisiejszych czasach kwestią kluczową. Konsultanci Sweco posługując się narzędziami takimi jak systemy BREEAM czy LEED oceniają i certyfikują budynki. Wraz z deweloperami, projektantami, wykonawcami i najemcami współtworzymy zrównoważone środowisko pracy i życia.

Czytaj dalej
/contentassets/204646397ffa4bf68221c0d5cba3739d/1.jpg

Technologia BIM

Korzystanie z technologii BIM do celów projektowych i zarządzania oznacza dostęp do ogromnych korzyści – lepsze zrozumienie, wydajniejsze projektowanie i mnóstwo plusów, szczególnie o charakterze ekonomicznym. Inżynierowie Sweco wykorzystują doświadczenie dotyczące projektów w technologii BIM, dzięki czemu nasi klienci otrzymują wysokiej klasy konstrukcje w optymalnej cenie.

 

Czytaj dalej
/globalassets/images-480x270/480x270_our_offer_installation_2.jpg