2019 IWBI Leadership Awards rozdane! Daniel Hojniak ze Sweco z nagrodą WELL AP

/contentassets/5aeae98cf9914ce7b55bd02cad52a1db/wellapaward.png

2019 IWBI Leadership Awards rozdane! Daniel Hojniak ze Sweco z nagrodą WELL AP

3 grudnia 2019
International WELL Building Institute™ (IWBI) już kolejny raz docenia członków społeczności WELL™ w dziedzinie zdrowia i poprawy samopoczucia w budynkach i społecznościach. Informujemy, że Daniel Hojniak, dołączył do grupy honorowych osób z całego świata, które przewodzą działaniom mającym na celu zrewolucjonizowanie sposobu myślenia o naszych budynkach, społecznościach i organizacjach oraz wpływu, jaki mają one na nasze zdrowie i jakość życia.

Program WELL znacznie się rozwinął w ciągu ostatniego roku, osiągając ponad 3 800 projektów, ponad 5 300 specjalistów WELL Accredited Professional i blisko 44 milionów metrów kwadratowych objętych certyfikacją w 58 krajach. Zdobywcy nagród w 2019 roku odegrali zasadniczą rolę w postępie oraz zwiększaniu zasięgu oddziaływania WELL poprzez wpływowe zaangażowanie, informacje zwrotne i wsparcie merytoryczne. Jest to najważniejsze wyróżnienie dla specjalistów zajmujących się zdrowymi budynkami w branży komercyjnej.

Daniel Hojniak

Daniel jest ekspertem do spraw zdrowego i zrównoważonego budownictwa, zaangażowanym w największe inwestycje komercyjne realizowane aktualnie w Europie. Jest akredytowanym specjalistą BREEAM, LEED oraz WELL. Po kilku latach pracy dla Sweco w Wielkiej Brytanii powrócił do Działu Budownictwa Ekologicznego w Polsce.

Jest odpowiedzialny m.in. za koordynację procesu certyfikacji wieżowców South Bank Tower i Centre Point oraz nowej europejskiej siedziby agencji finansowej Bloomberg. Budynek o powierzchni ponad 100 000 m2 osiągnął najwyższy w 25-letniej historii systemu BREEAM wynik dla inwestycji tej klasy (99,1%).

Aktualnie Daniel koordynuje procesy certyfikacji WELL dla kilkunastu inwestycji w 4 krajach, w tym jednego z największych obiektów komercyjnych projektowanych na naszym kontynencie. To co wyróżnia Daniela to również wyjątkowa zdolność komunikacji i charyzma, dzięki którym współpraca i kontakt z Klientem jest na najwyższym poziomie.

„Uzyskanie wyróżnienia od IWBI to dla mnie duży zaszczyt, cieszę się że moja wieloletnia praca została doceniona. Działam w obszarze WELL już od pierwszych dni jego obecności w Europie Zachodniej, brałem również aktywny udział w dyskusjach i kształtowaniu najnowszej wersji systemu (WELL v2). Jest to coś, co wyróżnia WELL spośród innych systemów ocen, opiera się na badaniach naukowych i opiniach eksperckich, a dzięki temu, że jako członek społeczności WELL mogę mieć na niego wpływ, staje się on bardziej autentyczny” – Daniel Hojniak

O IWBI

International WELL Building Institute (IWBI) przewodzi globalnemu ruchowi, który pomaga ludziom prosperować dzięki lepszym budynkom i silniejszym organizacjom. WELL skupia się wyłącznie na tym, w jaki sposób budynki i społeczności, i wszystko w nich zawarte, mogą poprawiać nasz komfort, dokonywać lepszych wyborów i ogólnie poprawiać nasze zdrowie i dobre samopoczucie. IWBI zrzesza i mobilizuje społeczność konsultantów ds. zdrowych budynków poprzez zarządzanie akredytacją WELL AP, prowadzenie badań, rozwój zasobów edukacyjnych i politykę promującą zdrowie i dobre samopoczucie na całym świecie. Więcej informacji na temat IWBI i WELL można znaleźć na stronie internetowej https://www.wellcertified.com/.

Daniel
Hojniak
BREEAM AP, WELL AP, LEED AP
+48 538 816 490
Jlśyvw jvnqbzbść