Projekt nadzorowany przez Sweco wyróżniony!!!

/contentassets/c88d06eff4e1466ebd25a60ce384a6c2/interior-falun-travel-center-sw-00099_1024.jpg

Projekt nadzorowany przez Sweco wyróżniony!!!

21 grudnia 2020
W 2018 roku Sweco Consulting sp. z o.o. podpisało umowę z Powiatem Pszczyńskim, na świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego – inżyniera kontraktu dla zadania: Budowa Centrum Przesiadkowego wraz z niezbędną infrastrukturą drogową dla Powiatu Pszczyńskiego. Teraz, inwestycja ta, została wyróżniona w XXI edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

„Centrum przesiadkowe to wizytówka naszego powiatu, trafiona inwestycja, która bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby Pszczyny i daje podłoże do rozwoju komunikacji powiatowej w przyszłości. Realizacja została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców, turystów, a teraz także komisję konkursową, co jest potwierdzeniem, że zrealizowaliśmy ją z dbałością o rozwiązania architektoniczne. Dziękuję inicjatorom, projektantom i wykonawcom tej największej w historii powiatu inwestycji. Dzięki funduszom unijnym zmieniamy nasz powiat” - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński (źródło: www.pless.pl)

Na oddaną pod koniec 2019 roku inwestycję, z której dziennie, z sześciu nowych stanowisk, odjeżdża blisko 180 autobusów, składała się budowa poczekalni i pomieszczeń do kierowania ruchem, ogólnodostępnych toalet, w tym pokój dla rodziców z dziećmi, a także infrastruktura towarzysząca jak parkingi dla samochodów, rowerów czy postój dla taksówek. Uzupełnieniem wszystkiego była także przebudowa układu drogowego.

Sweco, w ramach swojej usługi, uczestniczyło w przygotowaniu SIZW dla postepowania przetargowego na wybór wykonawcy robót, a w trakcie realizacji odpowiadało za pełnobranżowy nadzór nad robotami budowlanymi. 

Całkowity koszt budowy wyniósł ponad 17,8 mln zł, z czego blisko 15,2 mln zł pochodziło z funduszy europejskich.

 

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do energii i czystej wody. W Europie zatrudniamy 17 500 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 20.6 mld SEK (1.9 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. www.swecogroup.com.