0 of 0 dla ""

Nasi koledzy i koleżanki, m.in. z Działu Konstrukcji z Krakowa, współpracują przy projektach realizowanych w ramach współpracy cross-border z różnymi oddziałami Sweco. Tomasz, Projektant Konstrukcji w Sweco Polska, przybliżył nam jak wygląda współpraca ze Sweco w Danii

Jak wygląda współpraca cross-border w Sweco?

Opublikowano: 18/08/2023

Nasi koledzy i koleżanki, m.in. z Działu Konstrukcji z Krakowa, współpracują przy projektach realizowanych w ramach współpracy cross-border z różnymi oddziałami Sweco. Tomek, Projektant Konstrukcji w Sweco Polska, przybliżył nam jak wygląda współpraca ze Sweco w Danii.

Tak to się zaczęło…

Pierwszy projekt w ramach cross-border pojawił się po koniec listopada 2021 roku. Był to budynek realizowany w mieście Aarhus. Po zakończonym projekcie oraz pozytywnym feedbacku z obydwu stron, podjęto decyzję o kontynuacji współpracy przy innych inwestycjach. Od tamtej pory utrzymywana jest stała współpraca w ramach różnych projektów realizowanych w Danii.

Obecnie wspólnie pracujemy głównie przy projektach związanych z realizacją wielokondygnacyjnych budynków prefabrykowanych, a także przy wydzielonych zadaniach z innych projektów, np. przy projekcie konstrukcji stalowej dachu na stadionie miejskim.

Zakres zadań zależy od typu projektu, lecz są to m.in. obliczenia elementów konstrukcyjnych (w tym posadowienia), budowa modeli analitycznych, analiza statyczno-wytrzymałościowa oraz przygotowanie rysunków i dokumentacji.

Nasi koledzy i koleżanki, m.in. z Działu Konstrukcji z Krakowa, współpracują przy projektach realizowanych w ramach współpracy cross-border z różnymi oddziałami Sweco.

Wyjazdy

W ramach współpracy istotną kwestią są wzajemne wizytacje, których do tej pory było już kilka. W maju tego roku mieliśmy przyjemność gościć w krakowskim biurze konstruktorów z Kopenhagi, a już na początku czerwca odbyła się delegacja konstruktorów z krakowskiego biura do Danii. Zdarza się również, że możemy odwiedzić interesującą budowę. Takie spotkania to idealny czas, aby zobaczyć się na żywo, wymienić się wiedzą oraz lepiej poznać duńską kulturę. Zdecydowania ułatwia to późniejsze kooperowanie.

Nasi koledzy i koleżanki, m.in. z Działu Konstrukcji z Krakowa, współpracują przy projektach realizowanych w ramach współpracy cross-border z różnymi oddziałami Sweco.

Po godzinach pracy

Zdecydowanie odwiedzić należy malownicze Nyhavn. Stamtąd jest blisko do Broens Gadekøkken, gdzie można wrzucić coś na ząb, a następnie udać się do Amalienborg (rezydencja duńskiej rodziny królewskiej) i zobaczyć zmianę warty. Stamtąd jest też super widok na operę Det Kongelige Teater – Operaen oraz okoliczną architekturę.

Warto przejechać się metrem (każda stacja metra jest ciekawa) i przejść się mostami (np. Five Circles Pedestrian Bridge), bo każdy to inna architektura, a okoliczne kanały pełne łódek i przybrzeżnych knajpek dodają temu miejscu uroku.

Jeśli ktoś jest fanem zakupów i pamiątek, powinien wybrać się na deptak Strøget, gdzie najlepiej wysiąść na przystanku metra Kongens Nytorv (centrum) i iść w stronę XIX wiecznego parku rozrywki Tivoli.

Jak dopisze pogoda, to warto odpocząć w bardzo dobrze zagospodarowanym The King’s Garden. Warto również wejść na Okrągłą Wieżę – Rundetårn, z której rozpościera się piękny widok na całą Kopenhagę.

Praca w Sweco daje mi możliwość poznawania świetnych specjalistów oraz rozwoju zawodowego przy projektach realizowanych w różnych częściach świata – Tomek, Projektant Konstrukcji z Zespołu Konstrukcyjnego w Krakowie.

fot. Tomasz Gniady | Sweco Polska

 

Osoba do kontaktu

brak zdjęcia

Michał Wójcik

Kierownik Zespołu KONSTRUKCYJNEGO 2
Share via
Copy link