Browary Warszawskie

Browary Warszawskie to historyczny teren znajdujący w otoczeniu ulic Grzybowskiej, Krochmalnej i Wroniej w obrębie dzienicy Wola. Zespół budynków stanowią przestrzenie biurowo-usługowe wraz z aparatamentami na terenie byłych browarów Haberbusch i Schiele.

W skrócie

Zadanie: Certyfikacje BREEAM International NC 2013

Miejsce wykonania: Warszawa

Klient: Echo Investement

Termin rozpoczęcia: 2016

Termin zakończenia: W trakcie realizacji

Rola: Koordynacja procesu certyfikacji, pełnienie roli asesora BREEAM oraz BREEAM AP, analizy specjalistyczne (min. Modelowanie energetyczne, analiza źródeł niskowęglowych, Life Cycle Assessment, Life Cycle Cost)

O projekcie

Obiekt jest inwestycją firmy Echo Investment, zaprojektowany został przez architektów z pracowni JEMS Architekci. Inwestycja Browarów składa się z 4 certyfikowanych obiektów biurowych w sytemie BREEAM Fully Fitted (G, H, J, K), budynków zabytkowych oraz nowoczesnych obiektów mieszkalnych. Na etapie BREEAM Interim Browary uzyskały poziom Excellent (Biura przy Willi, Biura przy Bramie).

Obecnie proces certyfikacji obiektu jest nadal w toku. Zaletami Browarów jest nie tylko lokalizacja w ścisłym centrum stolicy, ale również dostępność do udogodnień dla rowerzystów oraz promowanie alternatywnych środków transportu. Zastosowano energooszczędne oraz ekologiczne rozwiązania w przestrzeniach biurowych mając jednocześnie na uwadze komfort najemców. Z pewnościa zrównoważone rozwiązania na tak dużej powierzchni stanowią ciekawy punkt na mapie Warszawy.

Więcej informacji na stronie projektu https://browarywarszawskie.prowly.com/