DOT Office

Grupa BUMA jest liderem na rynku krakowskim, w obszarze inwestycji biurowych. Działa także w zakresie inwestycji mieszkaniowych, zarządzania nieruchomościami, generalnego wykonawstwa elewacji i inwestycji. Jednymi z ciekawszych realizacji Grupy BUMA są kompleksy biurowe DOT Office oraz Wadowicka 3, certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

W skrócie

Zadanie: Certyfikacje BREEAM International NC 2013 oraz BREEAM International NC 2016

Miejsce wykonania: Kraków

Klient: Grupa BUDMA

Termin rozpoczęcia: Q3 2014

Termin zakończenia: 2022

Rola: Koordynacja procesu certyfikacji, pełnienie roli asesora BREEAM oraz BREEAM AP, analizy specjalistyczne (m.in. raport ekologiczny, analizy LCA)

O projekcie

Kompleks DOT Office, zlokalizowany przy ulicach Czerwone Maki i Podole w Krakowie jest inwestycją przyjazną środowisku, a bliskość otaczających terenów zielonych zapewnia pracownikom przyjemny widok z okien. Na budynkach zastosowano także dachy zielone, co sumarycznie wpływa na duży udział powierzchni biologicznie czynnej na terenie kompleksu, natomiast mnogość zastosowanych gatunków roślin, trawników z roślinami motylkowymi oraz budek dla owadów zapewnia bioróżnorodność na terenie.

Użytkownicy kompleksu mogą relaksować się w otoczeniu zieleni dzięki zagospodarowanym strefom odpoczynku oraz korzystać z lokalnych udogodnień jak sklepy, gabinet fryzjersko-kosmetyczny, punkty gastronomiczne czy siłownia. Na chwilę obecną użytkowanych jest siedem nowoczesnych budynków oznaczonych literami od A do G. Kolejne obiekty L1, L2 oraz M są w trakcie procesu projektowania i realizacji. Budynki znakomicie wpisują się w kontekst istniejącej zabudowy, a łączna powierzchnia przestrzeni biurowej i usługowej pod wynajem, w istniejących budynkach przekracza już 63 000 m2.

Autorem projektu architektonicznego jest uznana pracownia Medusa Group.