Projekt Drogi Południowej w Rzeszowie

Sweco Engineering sp. z o.o. tworzy projekt budowy tzw. „Drogi Południowej” w Rzeszowie o długości ok. 5,75 km, na odcinku od ul. Podkarpackiej (DK 19) do ul. Sikorskiego (DW 878). W skład przedsięwzięcia wchodzi wykonanie projektu dwujezdniowego odcinka drogi wojewódzkiej wraz z pełną infrastrukturą i trzema mostami.

w skrócie

Zleceniodawca:
Urząd Miasta Rzeszowa

Zadanie:
Projekt dwupasmowego odcinka drogi wojewódzkiej z pełną infrastrukturą i trzema mostami

Planowane ukończenie inwestycji:
2020 rok

o projekcie

Most nad Wisłokiem 

„Kluczowym elementem nowoprojektowanej trasy jest most nad zbiornikiem przystopniowym na rzece Wisłok. W oparciu o przygotowane przez nas rozwiązania koncepcyjne najlepszym wyborem byłby mostu podwieszanego typu extradosed (z ang. extradosed prestressed bridge – EPB)” – mówi Jakub Baranowski, Projektant Sweco Engineering.

W rezultacie został przygotowany projekt koncepcyjny siedmioprzęsłowej konstrukcji, której najdłuższe przęsła osiągają rozpiętość teoretyczną 164 m. Całkowita długość mostu wynosi 1 004 m i plasuje go na pierwszym miejscu w Europie pod względem długości w swojej kategorii. Pomost wznosi się na wysokość ok. 17 m ponad lustro wody zbiornika, umożliwiając podziwianie okolicznych terenów zielonych oraz panoramy miasta Rzeszów.  

Wizualizacja mostu / Sweco Engineering

Wszystkie projektowane rozwiązania mają na celu usprawnienie komunikacji w regionie przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków przyrodniczych oraz ochronie naturalnego ekosystemu. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to 2020 rok.

Osoby do kontaktu

 • Andrzej
  Borowski
  Dyrektor Działu Infrastruktura
  +48601703682
  Jlśyvw jvnqbzbść
 • Maciej
  Olejarczyk
  Dyrektor Biura Kraków
  +48690870880
  Jlśyvw jvnqbzbść