EC Powiśle

Elektrownia Powiśle to inwestycja obejmująca zespół budynków o różnych funkcjach: biurowe, usługowo-handlowe i apartamentowe. Główny element kompleksu stanowi zrewitalizowany budynek przedwojennej elektrowni. Inwestycja zlokalizowana jest na warszawskim Powiślu.

W skrócie

Zadanie: Certyfikacje każdego budynku w kompleksie w BREEAM Europe Commercial 2009

Miejsce wykonania: Warszawa

 

Klient: White Star Real Estate

Termin rozpoczęcia: 2015

Termin zakończenia: 2019

 

Rola: Koordynacja procesu certyfikacji, pełnienie roli asesora BREEAM oraz BREEAM AP, analizy specjalistyczne (raport ekologiczny, plan podróży)

O projekcie

Obiekt jest inwestycją firmy White Star Real Estate, zaprojektowany został przez architektów z pracowni APA Wojciechowski. Inwestycja Elektrownia Powiśle składa się z 6 budynków, z których 5 podlega niezależnej certyfikacji BREEAM: 3 nowe budynki biurowe, 1 nowy budynek apartamentowy oraz 1 rewitalizowany budynek handlowy (zabytkowy budynek dawnej elektorwni).

Wszystkie obiekty są certyfikaowane w raz z pełnym wykończeniem powierzchni wewnętrznej (Fully Fitted). Budynki biurowe i budynek handlowy otrzymały już certyfikat BREEAM Interim na poziomie Very Good. Proces wstepnej certyfikacji apartamentowca i finalnej certyfikacji pozostałych budynków jest nadal w toku. Zaletą Elektrowni Powiśle jest lokalizacja w śródmieściu Warszawy, między ulicami: Tamka, Elektryczna, Leszczyńska i Wybrzeże Kościuszkowskie, bezpośrednio przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Inną ważną cechą jest wielofunkcyjnośći i dostęp do udogodnień w kompleksie, tworząc go przyjemnym miejscem do pracy i wypoczynku. Zastosowano różne rozwiązania w przestrzeniach biurowych i usługowych, sprzyjające najemcon, mając jednocześnie na uwadze dobro środowiska.

Więcej informacji można znaleźć na stroie projektu http://elektrowniapowisle.com/pl/