Budynek biurowy GreenWings

Budynek biurowy GreenWings, zlokalizowany na warszawskich Włochach, to jeden z pierwszych obiektów z certyfikatem BREEAM w Polsce. Zarówno na etapie projektowym, jak i powykonawczo biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”. Bardzo dobry sposób prowadzenia budowy oraz praktyki stosowane przez OKRE Development pozwoliły poprawić wynik finalnego certyfikatu względem certyfikatu wstępnego.

W skrócie

Zadanie: Certyfikacja BREEAM biurowca GreenWings Offices

Miejsce wykonania: Warszawa

Klient: OKRE Development

Termin rozpoczęcia: 05.2010

Termin zakończenia: 04.2015

Rola: Koordynacja procesu certyfikacji, pełnienie roli asesora BREEAM

O projekcie

Wśród zielonych rozwiązań zastosowanych w biurowcu GreenWings można wymienić m.in.: odpowiednie poziomy komfortu cieplnego, możliwość kontroli oświetlenia, ogrzewania i chłodzenia przez użytkownika, zastosowanie ekologicznych materiałów wykończeniowych. Prosta bryła budynku i brak obiektów przesłaniających gwarantują odpowiedni dostęp do światła dziennego na każdej z 7 kondygnacji. Oryginalne żaluzje z podwójnej blachy aluminiowej to nie tylko estetyczne wykończenie fasady, ale także bariera ograniczająca hałas zewnętrzny i nadmierną ilość światła dziennego. Udogodnienia dla rowerzystów takie jak stojaki rowerowe, szafki i prysznice zachęcają użytkowników do udziału w zrównoważonym transporcie.

Finalny certyfikat BREEAM dla biurowca GreenWings przyznano w maju 2015. W tym samym roku obiekt otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii „Office of the Year” w konkursie Eurobild Awards 2015.

  • Marcin
    Gawroński
    Dyrektor Działu Budownictwa Ekologicznego
    +48 607 961 280
    Jlśyvw jvnqbzbść