Obiekty handlowe Ceetrus

Istniejące centra handlowe należące do portfolio CEETRUS cechują się licznymi rozwiązaniami pro-środowiskowymi a polityki związane z zarządzaniem mają na celu poprawę lokalnej bioróżnorodności. W celu potwierdzenia wysokich standardów, CEETRUS zdecydował się na przeprowadzenie certyfikacji BREEAM In-Use czterech wybranych obiektów handlowych w Polsce o łącznej powierzchni całkowitej ponad 145 000m2.

W skrócie

Zadanie: Certyfikacja BREEAM In-Use 

Miejsce wykonania: Łomianki, Kraków, Gdańsk, Białystok

Klient: Certyfikacja BREEAM In-Use

Termin rozpoczęcia: 12/2016

Termin zakończenia: 12/2018

Rola: Koordynacja procesu certyfikacji, pełnienie roli asesora BREEAM In-Use

O projekcie

W okresie od października 2017 do grudnia 2018 roku certyfikat BREEAM In-Use otrzymały cztery obiekty zarządzane przez Ceetrus Polska. Były to: Galeria Łomianki, Centrum Handlowe Auchan Hetmańska w Białymstoku, Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Galeria Bronowice w Krakowie.

Wszystkie obiekty były certyfikowane w częściach Asset Performance oraz Building Management. Galeria Bronowice uzyskała ocenę „Excelent”, a pozostałe obiekty ocenę „Very good”. W obiektach zastosowano wiele różnorodnych rozwiązań m.in. automatyczny system nawadniania roślin, stację do ładowania samochodów elektrycznych oraz budki dla ptaków i hotele dla owadów. Zrealizowano także inicjatywy związane z zielonym transportem - zwiększono ilość udogodnień dla rowerzystów, zainstalowano wiaty rowerowe i stacje do samoobsługowej naprawy rowerów oraz rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Działania podejmowane przez CEETRUS mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej zarówno najemców jak i klientów i odwiedzających centrum. Cyklicznie organizowane warsztaty i akcje edukacyjne promują sport oraz zdrowy tryb życia.
www.ceetrus.pl