Wadowicka 3

Grupa BUMA jest liderem na rynku krakowskim, w obszarze inwestycji biurowych. Działa także w zakresie inwestycji mieszkaniowych, zarządzania nieruchomościami, generalnego wykonawstwa elewacji i inwestycji. Jednymi z ciekawszych realizacji Grupy BUMA są kompleksy biurowe DOT Office oraz Wadowicka 3, certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

W skrócie

Zadanie: Certyfikacje BREEAM International NC 2016

Miejsce wykonania: Kraków

Klient: Grupa BUMA

Termin rozpoczęcia: Q1 2017

Termin zakończenia: 2021

Rola: Koordynacja procesu certyfikacji, pełnienie roli asesora BREEAM oraz BREEAM AP, analizy specjalistyczne (raport ekologiczny, analizy LCA, analiza adaptacji do zmian klimatu)

O Projekcie

WADOWICKA 3 jest kompleksem biurowym, powstającym w dzielnicy Podgórze w Krakowie. Inwestycja obejmuje trzy siedmiopiętrowe budynki o łącznej powierzchni 31000 m2. Atutem inwestycji jest bardzo dobra lokalizacja: bliskość Ronda Matecznego, jednego z głównych węzłów komunikacyjnych w mieście oraz niewielka odległość od przystanków komunikacji miejskiej i ścieżki rowerowej.

Warto zauważyć, że nowe budynki stanęły na terenie już wcześniej zagospodarowanym, a poprzez wdrożenie ekologicznych rozwiązań w zakresie bogatej zieleni, budek dla owadów oraz nawadniania kropelkowego, budynek potwierdza swój zielony wizerunek. Obiekty charakteryzuje również ciekawy kształt elewacji. Geometryczna forma fasady stała się inspiracją do stworzenia spójnej identyfikacji graficznej, wykorzystanej we wnętrzach budynków.

Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Medusa Group.