Ślad węglowy budynków

Zespół specjalistów ds. zrównoważonego budownictwa wraz z architektami, konstruktorami oraz projektantami HVAC przeanalizuje Twój projekt budowlany i pomoże go zoptymalizować, by zmniejszyć wbudowany i operacyjny ślad węglowy.

Współpracując ze Sweco poznasz ślad węglowy budynków i wykorzystasz raport z obliczeń:

Zgodnie z ogólnoświatowymi szacunkami budynki odpowiadają za 38% światowych emisji CO2. Konkretnie to 28% emisji pochodzi z eksploatacji budynków (operacyjny ślad węglowy), a pozostałe 10% związane jest z fazą produkcji materiałów i technologii wykorzystywanych w sektorze budownictwa (wbudowany ślad węglowy).

Do tej pory wykonaliśmy ponad 400 analiz LCA dla różnych budynków w zróżnicowanych wariantach. Część z analiz była wykonywana na potrzeby certyfikacji BREEAM i LEED. Jednakże coraz więcej naszych klientów chce znać ślad węglowy swoich budynków po to, by optymalizować projekty oraz spełniać korporacyjne cele klimatyczne.

Obliczenia śladu węglowego budynków wykonujemy w oparciu o normę EN 15798. Używamy też specjalistycznego oprogramowania z dostępem do baz danych różnych materiałów budowlanych.

Osoby do kontaktu

Marcin Gawroński

Marcin Gawroński

Dyrektor Działu BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO
Marcin Cierpisz

Marcin Cierpisz

Starszy Inżynier ds. zrównoważonego budownictwa | Menadżer ds. zrównoważonego rozwoju