0 of 0 dla ""

Przedszkolaki tu były…

W marcu nasze biuro w Poznaniu odwiedziły dzieci z najstarszej grupy z Publicznego Przedszkola „Dębowe Ludki”, w ramach realizowanego przez nich projektu „Bohater tygodnia”. Inicjatorką wydarzenia była mama Weroniki, a zarazem nasza koleżanka z Działu Księgowości: Paulina.

“Bohater tygodnia to projekt realizowany w przedszkolu mojej córki. Każde dziecko staje się wtedy przez tydzień bohaterem, może przynieść swoje ulubione zabawki, książki, zdjęcia, a także zaprosić rodzica, który opowie o swojej pracy. Ponieważ księgowość nie jest w czołówce najatrakcyjniejszych zawodów, szczególnie dla 6-latków, wpadłam na pomysł, aby zaprosić całą grupę do naszego biura, gdzie koledzy i koleżanki opowiedzieli im o tym, czym zajmujemy się w Sweco” – mówi Paulina.

W trakcie wizyty dzieciaki dowiedziały się m.in. na czym polega praca inżyniera, w jaki sposób powstają budynki i co zrobić, aby były przyjazne dla środowiska, jak dbać o przyrodę, ile satelit lata wokół naszej planety, co to jest wodór i zamiast czego będzie używany, a także na czym polega segregacja śmieci i recykling. Nie zabrakło również informacji o wodzie, pogodzie i klimacie.

Dzieciaki spotkały także naszych wewnętrznych „policjantów bez munduru” (Dział Kontrolingu), poznały „sportowców biorących udział w zawodach” (Specjaliści ds. Zamówień),  odwiedziły także działy IT, HR i Księgowości.

Jednak największym hitem okazała się  bindownica, której możliwość dziurkowania wywołała niemały entuzjazm wśród odwiedzających, oraz szklana podłoga w naszym biurze.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy tak bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Każdy do kogo podeszłam z zapytaniem, czy powiedziałby dwa zdania czym zajmuje się jego dział, miał wyjątkowy i świetny pomysł jak może go przedstawić. Koleżance Joannie dziękuję szczególnie za upieczenie pysznych ciasteczek. Dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć. Jesteście wspaniali!!! Dzieciaki były przeszczęśliwe, a Panie powiedziały, że widać, że panuje u nas wspaniała atmosfera i bije od nas ciepłem – podsumowuje Paulina.

Po powrocie do przedszkola dzieci miały za zadanie narysowanie tego, co im się najbardziej podobało na wycieczce.