0 of 0 dla ""

Konstrukcje budynków

Nasi inżynierowie tworzą budynki, w których mieszkanie oraz praca są bezpieczne i które pomyślnie przechodzą próbę czasu.

Wspieramy nowoczesne podejście do projektowania, koordynacji i zarządzania

Stosujemy holistyczną metodologię działania i gwarantujemy harmonijne dopasowanie konstrukcji nośnych z wizerunkiem architektonicznym oraz przewidzianym wyposażeniem danego obiektu. Jesteśmy częścią wszystkich etapów projektu, a dzięki naszym efektywnym metodom działania, prowadziny złożone przedsięwzięcia budowlane we właściwym kierunku, niezależnie od tego czy jest to kompleksowe projektowanie, czy też doradztwo w zakresie jednej lub większej liczby usług w projekcie budowlanym. Realizujemy projekty budynków w różnorodnych branżach tj. budynki użyteczności publicznej, komercyjne, mieszkalne, infrastrukturalne i przemysłowe. W naszych realizacjach wspieramy nowoczesne podejście do projektowania, koordynacji i zarządzania używając efektywnych narzędzi metodyki BIM, które przynoszą korzyści dla naszych klientów.

Obiekty kubaturowe

W ramach realizowanych projektów czerpiemy inspirację ze współpracy z klientami w zakresie tworzenia funkcjonalnych i atrakcyjnych estetycznie budynków. Niezależnie od tego, czy pracujemy z konstrukcjami betonowymi, stalowymi, drewnianymi, murowanymi czy zaawansowanymi, zapewniamy optymalny i zintegrowany projekt, który wzmacnia techniczne i architektoniczne walory naszych realizacji. Nasi inżynierowie dzięki swojemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy specjalistycznej są zaangażowani w wykonanie projektów na każdym etapie realizacji, od koncepcji do nadzorów autorskich.

Obiekty przemysłowe

Projektowanie obiektów przemysłowych dotyczy często kompleksowych inwestycji, w których konieczna jest dogłębna analiza i rozumienie szczególnych potrzeb przemysłu. Wśród naszych zleceń występują zarówno całościowe projekty przemysłowe, jak również samodzielne ekspertyzy i dokumentacja w ramach inżynierii konstrukcji. W Sweco specjaliści są zawsze blisko swoich klientów, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, co stanowi gwarancję wysokiej jakości naszych ostatecznych produktów.

Obiekty prefabrykowane

Elementy prefabrykowane, znacznie przyspieszające proces budowy, stosowane są coraz częściej w konstrukcjach budynków jako rozwiązania podwyższające poziom jakości nowoczesnych projektów budowlanych. Jedną z najważniejszych zalet elementów prefabrykowanych jest możliwość ich produkcji w budynkach, w korzystnych warunkach pod względem wilgotności i temperatury. Ma to bardzo duże znaczenie dla precyzji i wytrzymałości konstrukcyjnej. Nasi eksperci realizują różnorodne projekty konstrukcji prefabrykowanych współpracując ściśle z wytwórcami i firmami wykonawczymi, dostarczają najlepsze rozwiązania dla każdej indywidualnej inwestycji.

Opinie techniczne

W ramach naszych usług przeprowadzamy analizy wytrzymałościowe istniejących konstrukcji budynków w ramach projektów przebudowy czy rozbudowy. Eksperci w Sweco odpowiadają na oczekiwania naszych klientów wynikające z potrzeb adaptacji, zmiany sposobu użytkowania i wszelkich innych planów inwestycyjnych dla obiektów istniejących.

Skaning laserowy i inwentaryzacja budowlana

W Sweco dysponujemy kompetencjami i doświadczeniem w zakresie skanowania laserowego i geodezji tworząc wysokiej jakości dokumentację kartograficzną i obiekty przestrzenne. Zlecenia realizujemy jako samodzielne usługi lub w ramach całościowych projektów, dzięki czemu zapewniamy kompleksowe podejście do projektowanych przez nas obiektów.

BIM i wspomaganie projektowania

Korzystanie z metodyki BIM do celów projektowych i zarządzania przynosi ogromne korzyści: lepsze dopasowanie do potrzeb klienta,wydajniejsze projektowanie, i oszczędności w procesie budowlanym. Technologia BIM pozwala na analizę optymalnego projektu budynku, który ma być przyjazny dla środowiska, a jednocześnie atrakcyjny pod względem architektonicznym. Czytaj więcej

Zarządzanie projektami

Projekty budowlane charakteryzują się własną złożonością i dynamiką. Zarządzanie projektami ma w nich zasadnicze znaczenie. Nasi kierownicy projektu są łącznikiem między wszystkimi zaangażowanymi stronami i zapewniają optymalizację działań, tak aby projekt był realizowany w ustalonym czasie, budżecie i wymaganiach jakościowych. Wspólnym wątkiem w naszym podejściu są oczekiwania i satysfakcja naszych klientów. Czytaj więcej

Projekty międzynarodowe

Nasi eksperci uczestniczą w wielu projektach międzynarodowych we współpracy z zagranicznymi biurami Grupy Sweco. Grupa Sweco jest wiodącą firmą konsultingową w zakresie architektury i inżynierii w Europie. Dzięki wykorzystaniu międzynarodowych połączonych kompetencji zapewnia swoim klientom, niezależnie od wyzwań, przed jakimi stają, najlepsze i optymalne rozwiązana, a swoim pracownikom wymianę wiedzy i doświadczeń w ramach międzynarodowych zespołów projektowych. Czytaj więcej

Przykładowe projekty w dziale Konstrukcje budynków

Nasza praca owocuje zrównoważonymi budynkami, wydajną infrastrukturą oraz dostępem do energii elektrycznej i czystej wody pitnej. Zobacz też inne nasze projekty.

Stadion Olimpijski | Helsinki, Finlandia projekt konstrukcji dachu i elewacji
Stadion Olimpijski w Helsinkach | fot. Sweco Finland
Lekka kolej | Bergen, Norwegia projekt obiektów infrastrukturalnych
Lekka kolej w Bergen
Zakład produkcyjny Paroc | Trzemeszno, Polska wielobranżowy projekt budowlany i nadzór autorski
Sweco Polska opracowało dla Paroc Polska projekt rozbudowy zakładu w Trzemesznie

Napisz do nas

Chętnie pomożemy w skontaktowaniu się z właściwą osobą. Chcesz poznać naszą ofertę?