0 of 0 for ""

Zrównoważony rozwój

Potrzeba dzielenia się wiedzą i wspólnego działania jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. W Sweco dążymy do bycia liderem na wszystkich rynkach, na których działamy i wykorzystania naszych kompetencji do rozwijania społeczeństw zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

Zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę w codziennej pracy Sweco. Dysponując około 18 500 ekspertami w całej Europie, mamy doskonałą okazję do przewodzenia transformacji w kierunku zrównoważonych społeczeństw.

To właśnie w projektach klientów mamy największe możliwości, aby coś zmienić. Nasza praca nad zrównoważonymi budynkami, wydajną infrastrukturą oraz dostępem do energii elektrycznej i czystej wody sprzyja zrównoważonemu rozwojowi. Każdego roku prowadzimy ponad 80 000 projektów, a zrównoważony rozwój jest sercem każdego z nich.

Wierzymy w siłę naszych projektów, ale stawiamy sobie również ambitne cele w zakresie naszych działań wewnętrznych. Naszym celem jako firmy jest osiągnięcie neutralności klimatycznej nie później niż w 2040 r. oraz bycie liderem na wszystkich rynkach, na których działamy.

Poszerzanie granic zrównoważonego rozwoju miast

Jak przebiega współpraca z naszymi Klientami na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich?

Sztokholmski Królewski Port Morski jest jednym z największych obszarów miejskich w Europie. Docelowo ma mieć co najmniej 12 000 nowych domów i 35 000 miejsc pracy. Sweco ściśle współpracowało z miastem Sztokholm oraz innymi zaangażowanymi firmami i stronami, aby znaleźć rozwiązania, które zagwarantują najlepsze warunki dla mieszkańców.

Warszawski budynek naukowo-dydaktyczny Wydziału Psychologii, Kognitywistyki i Psychofizjologii UW na Kampusie Ochota, jako pierwszy wśród uczelni wyższych w Polsce, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good” (63,3%) i jest świetnym przykładem zrównoważonego budownictwa w sektorze publicznym. Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji.

Certyfikowany budynek publiczny to powód do dumy i świętowania zarówno dla uczelni, projektantów Piotr Bujnowski Architekci oraz pracowni Projekt Praga, jak i zespołu specjalistów ze Sweco Polska certyfikującego obiekt.

Budynek jest certyfikowany w schemacie BREEAM International New Construction 2016, w opcji Fully Fitted (z pełnym wykończeniem powierzchni wewnętrznej). Dla etapu Design Stage obiekt w systemie certyfikacji BREEAM otrzymał ocenę Very Good, co potwierdza bardzo dobre podejście Uniwersytetu Warszawskiego do tematu zrównoważonego budownictwa. Na uzyskaną ocenę składa się wiele czynników, w artykule omówiono najciekawsze z nich.

Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji BREEAM obiektu buio

Transforming Society Together

Tworzenie budynków oraz obszarów miejskich, zapewniających zdrowe i przyjazne warunki do pracy i życia, z jednoczesnym uwzględnieniem kwestii środowiskowych, jest obecnie jednym z kluczowych zagadnień dla współczesnego budownictwa i urbanistyki. Konsultanci Sweco dzięki wykorzystaniu sprawdzonych, międzynarodowych narzędzi do wspomagania i optymalizacji procesu realizacji inwestycji przekładają profesjonalną, inżynierską wiedzę na praktyczne korzyści społeczne i ekonomiczne. Wraz z deweloperami, samorządami, projektantami, wykonawcami i użytkownikami współtworzymy zrównoważone przestrzenie do pracy i życia.

Projekty Sweco Polska

Urban Insight

Urban Insight jest długoterminową inicjatywą, która dostarcza, w formie raportów, spostrzeżeń na temat zrównoważonego rozwoju miasta, widzianego z perspektywy obywatela. Raporty napisane przez ekspertów Sweco oparte są na faktach i badaniach. Inicjatywa ta zwraca uwagę społeczeństwom i decydentom na fakty potrzebne do zrozumienia i sprostania obecnym oraz przyszłym wyzwaniom.

Zrównoważona urbanistyka

Dysponując około 18 000 ekspertami w całej Europie, mamy doskonałą okazję do przewodzenia transformacji w kierunku zrównoważonych społeczeństw.

Zrównoważona urbanistyka

Neutralność klimatyczna do 2040

Celem całej grupy Sweco jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Dokładamy wszelkich starań, aby być liderem na wszystkich rynkach, na których działamy.

Neutralność klimatyczna do 2040 roku

Sustainability Report

The Report describes Sweco’s view on sustainability and our role to achieve sustainable development through client projects and Business Areas. It describes the main risks and opportunities, our sustainability goals, and accomplished results for our material topics.

cover photo

Formularz kontaktowy

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz? Napisz do nas!