0 of 0 dla ""

Urban Insight

A global knowledge initiative

Urban Insight

Urban Insight jest międzynarodową platformą wymiany wiedzy, w ramach której przedstawiane są nowe informacje nt. zrównoważonego rozwoju miast z perspektywy ich mieszkańców.

Inicjatywa ta opiera się na serii raportów przedstawiających konkretne dane, fakty i badania naukowe przeprowadzone przez ekspertów Sweco z różnych dziedzin: inżynierii, architektury i ochrony środowiska. Dzięki temu w raportach otrzymacie wiedzę potrzebną do planowania oraz budowy bezpiecznych, odpornych na zmiany przyszłych środowisk miejskich.

Dowiedz się więcej odwiedzając oficjalną stronę internetową projektu (w języku angielskim): www.swecogroup.com/urban-insight

Osoba do kontaktu

Klaudia Moralewicz

Lider projektu Urban Insight w Polsce, Assessor BREEAM INC

Raporty Urban Insight w języku polskim

Seria podcastów

Seria podcastów

Zapraszamy gości ze świata nauki, biznesu i decydentów politycznych. Koncentrujemy się na największych wyzwaniach naszych czasów, badając perspektywę mieszkańców miast i prezentując najlepsze praktyki z całego świata. Wspólnie omawiamy najlepsze rozwiązania.

Jak planować i projektować zrównoważone miasta i społeczeństwa przyszłości? Sweco wskazuje drogę.

Podcast: Healthy cities for the next generation

Raport cyrkularnych trendów

Motywem przewodnim raportów Urban Insight w 2022 roku był coraz bardziej popularny temat cyrkularności. Polecamy artykuł pt. “Budownictwo o obiegu zamkniętym – szansa, której nie możemy zmarnować“, który przedstawia 3 kluczowe trendy w tej dziedzinie. Opisuje studia przypadków działań o charakterze obiegu zamkniętego, koncentruje się na wykorzystaniu materiałów oraz narzędzi cyfrowych w obiegu zamkniętym, a także identyfikuje kroki podjęte w celu osiągnięcia większej cyrkularności.

Urban Insight by Sweco movie