0 of 0 for ""

Zadanie

Projekt wykonawczy konstrukcji stalowej dachu oraz elewacji

Zleceniodawca

Sweco Finland

Cele zrównoważonego rozwoju

11. Zrównoważone miasta i społeczności

Zakres usług

rysunki konstrukcyjne, obliczenia statyczno-wytrzymałościowe

Miejsce

Helsinki, Szwecja

ONZ

Stadion Olimpijski w Helsinkach w Finlandii

Konstruktorzy Sweco Polska z warszawskiego biura, na zlecenie Sweco Finland, przygotowali projekt wykonawczy stalowej konstrukcji dachu oraz elewacji helsińskiego Stadionu Olimpijskiego. Budowla otrzymała prestiżowe nagrody za projekt i wykonanie modernizacji.

O projekcie

W zakres usług wykonywanych przez Sweco Finland wchodził całościowy projekt konstrukcji modernizowanego stadionu. Projektanci Sweco Polska przygotowali projekt wykonawczy konstrukcji stalowej dachu oraz elewacji.

Międzynarodowa współpraca była możliwa dzięki zastosowaniu rozwiązań technologii BIM. Model konstrukcyjny stworzony został w programie, do którego dostęp mieli użytkownicy z różnych krajów. Dzięki temu wszyscy biorący udział w projekcie posiadali bieżące informacje. Pozwalało to na rozwiązanie większości problemów i kolizji już na etapie projektowania.

Projekt modernizacji Stadionu Olimpijskiego w Helsinkach rozpoczął się w 2013 roku, a prace budowlane w 2016. Otwarcie nastąpiło latem 2020 roku. Odnowiony Stadion Olimpijski może pomieścić ok. 40 000 widzów. Jest atrakcją turystyczną oraz najważniejszym miejscem wydarzeń sportowych, kulturalnych, rozrywkowych w stolicy Finlandii.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap