0 of 0 dla ""

Wizyta ekspertów Sweco Danmark w biurze Sweco Polska

Na początku maja br. mieliśmy przyjemność gościć w krakowskim biurze Sweco Polska, nasze koleżanki i kolegów z Działu Infrastruktura, Drogi i Inżynieria ruchu ze Sweco Danmark, pod kierownictwem Mogensa Møllera. „Była to doskonała okazja do zaprezentowania projektów i porozmawiania na temat możliwości współpracy międzynarodowej pomiędzy naszymi biurami” –  mówi Dawid Karpiel, Kierownik Zespołu Drogowego Cross-border i współorganizator spotkania.

Pierwszy dzień pobytu Duńczyków w naszym krakowskim biurze upłynął pod znakiem wymiany doświadczeń i prezentacji działalności.

Prezentacjami oraz organizacją pobytu dla 35-osobowej grupy zajął się Dawid Karpiel, Kierownik Zespołu Drogowego Cross-border oraz Monika Turek, Dyrektor Działu Infrastruktura w Krakowie.

Pierwszy dzień pobytu Duńczyków upłynął pod znakiem wymiany doświadczeń i prezentacji działalności. Była to świetna okazja do omówienia najnowszych trendów w branży, zaprezentowania innowacyjnych projektów i rozwiązań, które mogą wpłynąć na owocną współpracę między naszymi biurami.

Drugi dzień wizyty miał bardziej praktyczny wymiar. Grupa wyruszyła na wycieczkę naukową, aby zobaczyć kluczowe projekty infrastrukturalne w regionie. Północna obwodnica Krakowa oraz budowa drogi ekspresowej S7 (odcinek Miechów – Szczepanowice) to miejsca, które nie tylko są dowodem na dynamiczny rozwój polskiej infrastruktury, ale również świadczą o skali i złożoności projektów realizowanych przez Sweco.

Drugi dzień wizyty miał bardziej praktyczny wymiar. Grupa wyruszyła na wycieczkę naukową, aby zobaczyć kluczowe projekty infrastrukturalne w regionie - północną obwodnicę Krakowa oraz budowę drogi ekspresowej S7 (odcinek Miechów - Szczepanowice).

„Celem naszej wizyty było nie tylko wzajemne poznanie zakresu działalności obu biur, ale również była to unikalna okazja, aby zobaczyć realizację inwestycji zaprojektowanych przez inżynierów Sweco w Polsce. Jesteśmy już w trakcie wymiany wiedzy na temat rond turbinowych, gdzie możemy wzorować się na naszych polskich kolegach. Z kolei my możemy podzielić się wiedzą na temat bezpieczeństwa drogowego dla ruchu rowerowego i planowania zielonej mobilności, ponieważ mamy w tych tematach wieloletnie doświadczenie” – mówi Mogens Møller, Dyrektor w Dziale Infrastruktura, Woda i Środowisko, Sweco Danmark.

„Jesteśmy przekonani, że wizyta naszych duńskich kolegów przyniesie długofalowe korzyści dla obu stron oraz zaowocuje kolejnymi wspólnymi projektami” – podsumowuje wizytę Dawid Karpiel.

W Sweco wierzymy, że współpraca międzynarodowa jest kluczem do budowania zrównoważonej przyszłości, a dzięki takim inicjatywom jak ta, jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia tego celu.