0 of 0 dla ""

Adam Perz otrzymał Stypendium fundacji UAM dla doktorantów Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Adam Perz otrzymał Stypendium Fundacji UAM dla doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opublikowano: 14/12/2021

Adam Perz, Konsultant ds. środowiskowych w Sweco Polska oraz Doktorant w Zakładzie Hydrologii i Gospodarki Wodnej WNGiG UAM, otrzymał Stypendium Fundacji UAM dla doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gratulujemy i jesteśmy dumni z osiągnięć kolegi! „Cieszę się także, że w ten sposób podkreślono rangę problematyki, którą się zajmuję, czyli badania związków pomiędzy zmiennymi hydro- i meteorologicznymi oraz oceny zagrożenia i ryzyka wystąpienia ekstremalnych zdarzeń hydrologicznych, takich jak powódź czy susza. W dobie postępujących zmian klimatu musimy rozwijać interdyscyplinarne metody, pomagające analizować zasoby wodne oraz zagrożenia związane z nadmiarem czy niedoborem wody.”

Uroczyste rozdanie stypendiów miało miejsce 24 listopada 2021 r. w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. “Jestem niezmiernie wdzięczny za to wyróżnienie. Traktuję je nie tylko jako nagrodę za dotychczasową pracę, ale także jako zachętę do dalszego wysiłku, badań oraz skupienia się na możliwościach wykorzystania ich efektów w praktyce. Gratuluję także pozostałym Stypendystom – cieszę się, że wszystkie badania wpisują się w realizację SDGs i mają potencjał, aby zmieniać świat na lepsze” – dodaje Adam.

Sweco Polska jest partnerem pracy doktorskiej Adama oraz interesariuszem projektu GEO-INTER-APLIKACJE, realizowanego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

Adam Perz otrzymał Stypendium fundacji UAM dla doktorantów Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Specjalne podziękowania Adam pragnie złożyć na ręce Promotorów, koleżanek i kolegów ze Sweco zaangażowanych w realizację pracy doktorskiej oraz rodziny i przyjaciół.

Więcej informacji o uroczystości i sylwetkach wszystkich Stypendystów można przeczytać na stronie Uniwersytetu.

Osoba do kontaktu

brak zdjęcia

Alicja Wilanowska

Kierownik Zespołu ŚRODOWISKOWEGO
Share via
Copy link