0 of 0 dla ""

Budynek Wydziału Psychologii, Kognitywistyki i Psychofizjologii Uniwersytetu Warszawskiego z certyfikatem BREEAM

Warszawski budynek naukowo-dydaktyczny Wydziału Psychologii, Kognitywistyki i Psychofizjologii UW na Kampusie Ochota, jako pierwszy wśród uczelni wyższych w Polsce, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good” (63,3%) i jest świetnym przykładem zrównoważonego budownictwa w sektorze publicznym. Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji

Certyfikowany budynek publiczny to powód do dumy i świętowania zarówno dla uczelni, projektantów Piotr Bujnowski Architekci oraz pracowni Projekt Praga, jak i zespołu specjalistów ze Sweco Polska certyfikującego obiekt.

Budynek jest certyfikowany w schemacie BREEAM International New Construction 2016, w opcji Fully Fitted (z pełnym wykończeniem powierzchni wewnętrznej). Dla etapu Design Stage obiekt w systemie certyfikacji BREEAM otrzymał ocenę Very Good, co potwierdza bardzo dobre podejście Uniwersytetu Warszawskiego do tematu zrównoważonego budownictwa. Na uzyskaną ocenę składa się wiele czynników. W artykule znajdującym się w Naszym Portfolio, omówiono najciekawsze z nich: www.sweco.pl/nasza-oferta

„Projekt budynku naukowo-dydaktycznego Wydziału Psychologii, Kognitywistyki i Psychofizjologii Uniwersytetu Warszawskiego jako pierwszy obiekt uczelni wyższej w Polsce otrzymał certyfikat BREEAM International New Construction. Dla tego typu budynków użyteczności publicznej zrównoważone podejście do realizacji inwestycji przyniesie szereg korzyści, w szczególności pod względem rozwiązań przyjaznych studentom i pracownikom uczelni, ale także zmniejszenia zużycia energii i wody już podczas eksploatacji obiektu” – mówi Alina Grzelczak, Asesor BREEAM Int. NC, Konsultant ds. Zrównoważonego Budownictwa w firmie Sweco Polska.

 

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do energii i czystej wody. W Europie zatrudniamy 17 500 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 21 mld SEK (2 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. www.swecogroup.com.