0 of 0 dla ""

Konferencja ReBuild Ukraine 2023, która odbyła się w dniach 14 i 15 listopada 2023 zgromadziła ekspertów, przedsiębiorców i przedstawicieli rządów, aby wspólnie stworzyć mapę drogową dla przyszłości tego kraju, stawiając czoła wyzwaniom ekonomicznym, technologicznym i społecznym.

Odbudowa Ukrainy: wizja i wyzwania

Opublikowano: 21/11/2023

Odbudowa Ukrainy po wojnie z Rosją staje się największym projektem gospodarczym naszych czasów. Z najnowszych szacunków rządu Ukrainy, Banku Światowego, Komisji Europejskiej oraz Narodów Zjednoczonych wynika, że koszt odbudowy wyniesie około 383 miliardy euro. Konferencja ReBuild Ukraine 2023, która odbyła się w dniach 14 i 15 listopada 2023 w Warszawie zgromadziła ekspertów, przedsiębiorców i przedstawicieli rządów, aby wspólnie stworzyć mapę drogową dla przyszłości tego kraju, stawiając czoła wyzwaniom ekonomicznym, technologicznym i społecznym. 

Odbudowa i współpraca 

Wśród zgromadzonych ekspertów nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Sweco m.in. ze Szwecji, Danii, Finlandii, Niemiec, Czech i Polski, których wiedza i doświadczenia mogą pomóc w skutecznym zrealizowaniu projektu odbudowy Ukrainy. 

Maciej Błachno, Menadżer ds. rozwoju biznesu w Sweco Polska: Obecność Sweco na tej konferencji odzwierciedla nasze głębokie przekonanie, że poprzez innowacyjne rozwiązania inżynieryjne i zrównoważony rozwój możemy zbudować lepszą przyszłość dla Ukrainy. To dla nas nie tylko projekt inżynieryjny, ale również misja społeczna, aby wspierać odbudowę kraju i jego społeczności. 

Konferencja ReBuild Ukraine 2023, która odbyła się w dniach 14 i 15 listopada 2023 zgromadziła ekspertów, przedsiębiorców i przedstawicieli rządów, aby wspólnie stworzyć mapę drogową dla przyszłości tego kraju, stawiając czoła wyzwaniom ekonomicznym, technologicznym i społecznym.

Nowoczesna infrastruktura: klucz do odbudowy Ukrainy 

W centrum uwagi konferencji znalazła się odbudowa infrastruktury, przemysłu, energetyki i sektora mieszkaniowego Ukrainy. Prezentowane projekty modernizacji podkreślały nie tylko potrzebę przywrócenia tego, co zostało zniszczone, ale także ambicję przekształcenia Ukrainy w kierunku nowoczesności i zrównoważonego rozwoju.  

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych społeczności, państwowych firm energetycznych oraz międzynarodowych instytucji finansowych, podkreślając globalne wsparcie dla tego przedsięwzięcia. Konferencja była także okazją do prezentacji innowacyjnych technologii przez przemysł budowlany i energetyczny. 

Konferencja ReBuild Ukraine 2023 pozostawiła ważne przesłanie o jedności, innowacji i determinacji w odbudowie Ukrainy. To nie tylko projekt odbudowy kraju, ale także symbol nadziei i przyszłości, który w znaczący sposób wpłynie na kształtowanie Europy Wschodniej w nadchodzących latach.  

Odbudowa Ukrainy to więcej niż tylko naprawa zniszczeń. To szansa na stworzenie nowoczesnej, zrównoważonej przyszłości dla całego kraju. Jako firma inżynieryjno-projektowa jesteśmy gotowi przyczynić się do tej transformacji – podsumowuje Maciej Błachno. 

Share via
Copy link