0 of 0 dla ""

Medal dla projektantów mostów ze Sweco Polska

Odznaka honorowa z rąk Ministra Infrastruktury przyznana Projektantom mostów ze Sweco Polska

Opublikowano: 20/01/2022

Projektanci Sweco Polska – Maciej Olejarczyk, Ireneusz Mech i Lucjan Zaucha z krakowskiego biura projektowego Sweco otrzymali z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Drogownictwa”. Impulsem do przyznania nagrody był zakończony sukcesem projekt imponującego mostu typu extradosed w Kurowie nad Dunajcem, który został oddany do użytkowania pod koniec 2021 r. Jesteśmy dumni, że w naszej firmie mamy możliwość współpracy i nauki od tak doświadczonych ekspertów. Gratulacje!

Poniżej kilka słów na temat naszych Projektantów, którzy działając przy kolejnych projektach obiektów mostowych, są mentorami dla młodych inżynierów w dziedzinie mostownictwa, a w przypadku złożonych zagadnień technicznych, służą swoją pomocą.

Most nad Dunajcem w Kurowie 2021 fot. Ireneusz Mech (13)

Od lewej: Lucjan Zaucha, Maciej Olejarczyk, Ireneusz Mech

Maciej Olejarczyk, Ireneusz Mech i Lucjan Zaucha są projektantami, którzy doświadczenie nabywali w biurze projektów Transprojekt Kraków i kontynuują w Sweco Polska. Brali udział w realizacji dużych projektów infrastrukturalnych dotyczących budowy dróg krajowych i autostrad. Między innymi uczestniczyli w projektowaniu autostrad: A4 Wrocław – Gliwice, A4 Kraków – Tarnów, A1 Stryków Tuszyn oraz dróg ekspresowych: S3 Sulechów – Międzyrzec, S7 Rdzawka – Nowy Targ i S7 Widoma – Kraków. W latach 2016 do 2018 wykonali wraz z Zespołem koncepcję, a następnie PAB i PW mostu drogowego typu extradosed w Kurowie, efektem ich pracy jest zrealizowana efektowna przeprawa mostowa. Jednak na projektowaniu się nie kończy zadanie inżyniera mostowego – podczas budowy Projektanci Sweco prowadzili Nadzór Autorski wspierając Inwestora – GDDKiA i Wykonawcę robót w realizacji zadania, aż do oddania mostu do użytkowania w październiku 2021 r.

Most nad Dunajcem w Kurowie 2021 fot. Jarosław Stefanow

Osoba do kontaktu

Maciej Olejarczyk

Dyrektor BIURA PROJEKTOWEGO | KRAKÓW
Share via
Copy link