0 of 0 dla ""

Plastik – problem nas wszystkich

Opublikowano: 17/11/2021

Plastik – problem nas wszystkich

Co minutę do oceanu trafia ciężarówka plastikowych odpadów. Rocznie jest to około 8 mln ton. Szacuje się, że 90% wyprodukowanego plastiku nigdy nie poddano recyklingowy. Zanieczyszczenie plastikiem to globalny problem nas wszystkich.

Plastikowe odpady znaleźć można dosłownie wszędzie. od Arktyki po Antarktydę, od powierzchni aż po samo dno. Co gorsza aż 40% plastiku wytwarzanego każdego roku to artykuły jednorazowego użytku, w znacznej części opakowania wyrzucane w ciągu kilku minut od zakupu. Średnia długość “życia” plastikowej torby czy kubka na kawę to jedynie 15 minut!

W ramach COP26, Powerhouse Energy Group, Hydrogen Utopia International oraz Peel Environmental 11 listopada br. zorganizowały spotkanie, dotyczące możliwości ocalenia świata przed narastającym problemem plastiku.

W dyskusji udział wzięli:

  • Jo Ruxton, która jako jedna z pierwszych naświetliła problem plastiku szerszej publiczności poprzez swój słynny dokument “A Plastic Ocean” (aktualnie dostępny na Netfilx).
  • Powerhouse Energy Group, właściciel technologii DMG®, która przetwarza plastik nienadający się do recyklingu w wartościowy gaz syntezowy, energię elektryczną, cieplną oraz wodór.
  • Hydrogen Utopia wraz z Salas-Linde GmbH. We wrześniu 2021 r. Salas-Linde GmbH ogłosiło zawarcie umowy z Hydrogen Utopia na wdrożenie technologii oczyszczania gazów i wodoru w unikalnych systemach przetwarzania odpadów na wodór Hydrogen Utopia w Polsce.
  • Sweco, które na zlecenie Hydrogen Utopia, ma za zadanie uzyskanie niezbędnych pozwoleń środowiskowych i budowlanych dla lokalizacji swojej pierwszej elektrowni w Koninie. Z ramienia Sweco Polska w spotkaniu udział wziął Aleksander Korytowski, Inżynier Energetyk i Project Manager, który opowiedział o postępie prac.

Osoba do kontaktu

brak zdjęcia

Piotr Szymczak

Dyrektor Działu KONSULTING
Share via
Copy link