0 of 0 for ""

Centrum przesiadkowe

Sweco Inżynierem przy budowie centrów przesiadkowych w Zabrzu

Sweco Polska sp. z o.o. podpisało umowę z Miastem Zabrze na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy projekcie: „Wsparcie mobilności miejskiej Miasta Zabrze poprzez budowę centrów przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Przedmiot niniejszej Umowy obejmuje dwie następujące lokalizacje:

  1. Część 1: Budowa centrum przesiadkowego w rejonie ulic: J. Goethego, Plac Dworcowy, 3 Maja w Zabrzu
  2. Część 2: Budowa centrum przesiadkowego w rejonie ulic: Krakowskiej i Ofiar Katynia w Zabrzu

W Zabrzu powstanie obiekt o powierzchni ok. ok. 10,4 tyś m2 z peronami autobusowymi, parkingiem Park & Ride i poczekalnią. Natomiast w Rokitnicy przy ul. Krakowskiej i Ofiar Katynia przewidziane są otwarte perony, parking oraz obiekt o powierzchni 275,80 m2.

Zadanie Sweco Polska

Do zadań Sweco, jako Inżyniera Kontraktu, należeć będzie w szczególności zarządzanie, koordynacja, kontrola i nadzór nad realizacją inwestycji.

Zakończenie realizacji przewidziane jest na koniec maja 2023.

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do energii i czystej wody. W Europie zatrudniamy 17 500 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 21 mld SEK (2 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. www.swecogroup.com.