0 of 0 dla ""

Sweco nagrodzone za projekt konstrukcji Stadionu Olimpijskiego w Helsinkach

Konstruktorzy Sweco Engineering z warszawskiego biura, na zlecenie Sweco Finland, przygotowali projekt wykonawczy stalowej konstrukcji dachu oraz elewacji helsińskiego Stadionu Olimpijskiego. Stadion otrzymuje kolejne, prestiżowe nagrody za projekt i wykonanie modernizacji.

W zakres usług wykonywanych przez Sweco Finland wchodzi całościowy projekt konstrukcji modernizowanego stadionu. Projektanci Sweco Engineering przygotowali projekt wykonawczy konstrukcji stalowej dachu oraz elewacji.

„Taka międzynarodowa współpraca jest możliwa dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologii BIM. Model konstrukcyjny stworzony został w programie, do którego dostęp mieli użytkownicy z różnych krajów. Dzięki temu wszyscy biorący udział w projekcie posiadali bieżące informacje. Pozwalało to na rozwiązanie większości problemów i kolizji już na etapie projektowania” – mówi Mateusz Szczepański, główny projektant konstrukcji ze Sweco Engineering.

„Projekt modernizacji był skomplikowany do realizacji ze względu na specyficzny kształt dachu, a także zabytkowy charakter powstałego w 1938 roku Stadionu” – dodaje Mateusz Szczepański. Efekt prac został doceniony przez niezależnych ekspertów z Finlandii nagrodą „Steel Structure of the Year 2019” oraz „Wood Price 2020”. Otrzymał również „BIM Awards”.

Projekt modernizacji Stadionu Olimpijskiego w Helsinkach rozpoczął się w 2013 roku, a prace budowlane w 2016. Otwarcie nastąpiło latem 2020 roku. Odnowiony Stadion Olimpijski może pomieścić ok. 40 000 widzów. Jest atrakcją turystyczną oraz najważniejszym miejscem wydarzeń sportowych, kulturalnych, rozrywkowych w stolicy Finlandii.

 

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do energii i czystej wody. W Europie zatrudniamy 17 500 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 20.6 mld SEK (1.9 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. www.swecogroup.com.