0 of 0 dla ""

Sweco opracuje projekt budowy odwodnienia odcinka drogi ekspresowej S8

Sweco Engineering opracuje dokumentację projektową obejmującą budowę systemu odwodnienia pasa rozdziału trasy głównej i poprawę systemu odwodnienia dróg dojazdowych drogi ekspresowej S8 wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego.

Odwodnienie zostanie zaprojektowane na odcinkach: Wyszkow – węzeł Poręba (z węzłem) (13 km) oraz węzeł Poręba (bez węzła) obwodnica – Ostrowi Mazowieckiej (16 km).

Celem inwestycji jest:

  • Zabezpieczenie konstrukcji nawierzchni drogi przed negatywnym skutkiem oddziaływania wody w pasie rozdziału;
  • Wyeliminowanie miejsce bezodpływowych zagrażających stateczności skarp oraz korpusowi trasy głównej i dróg dojazdowych;
  • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na całym odcinku drogi ekspresowej.

Projekt zostanie zrealizowany na zamówienie GDDKiA Oddział Białystok. Wartość umowy to blisko 0,5 mln zł. Przewidywany termin zakończenia projektu to 11 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do energii i czystej wody. W Europie zatrudniamy 17 500 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 20.6 mld SEK (1.9 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. www.swecogroup.com.