0 of 0 dla ""

Sweco będzie nadzorowało budowę nowoczesnego centrum pediatrycznego we Wrocławiu

Opublikowano: 27/02/2024

Sweco Polska podpisało umowę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza – Radeckiego na zarządzanie i nadzór nad realizacją inwestycji pn. „Utworzenie Zintegrowanego Centrum Pediatrycznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu”. Nowoczesne centrum pediatryczne połączy funkcje szpitala i specjalistycznych przychodni, co pozwoli skrócić czas hospitalizacji, stawiając główny nacisk na leczenie ambulatoryjne, poprzez integrowanie różnych specjalności, wiedzy i doświadczenia personelu medycznego.

Dyrektor USK we Wrocławiu dr Marcin Drozd podpisujący umowę | fot. Tomasz Król, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Dyrektor USK we Wrocławiu dr Marcin Drozd podpisujący umowę | fot. Tomasz Król, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

O Zintegrowanym Centrum Pediatrycznym we Wrocławiu

Centrum będzie mieścić się w nowym pięciokondygnacyjnym budynku o powierzchni prawie 17 tys. m2, zlokalizowanym w sąsiedztwie Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. Na powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych planowane jest utworzenie blisko 140 wieloprofilowych łóżek, kilka specjalistycznych poradni, pracowni diagnostycznych i oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Dzięki temu rozwiązaniu zakłada się, że dziecko będzie przebywać w szpitalu dokładnie tak długo, jak jest to koniecznie jedynie ze wskazań medycznych.

Jak informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny: „Unikatowym w skali regionu będzie obszar pediatrii metabolicznej i genetyki klinicznej, które będą stanowić zintegrowane centrum chorób rzadkich. W projekcie uwzględniono również znaczne poszerzenie działalności w zakresie dziecięcej kardiologii interwencyjnej”.

Zakres prac Sweco

Nasi eksperci będą odpowiedzialni za całościowe zarządzanie zamierzeniem inwestycyjnym, od etapu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór generalnego wykonawcy inwestycji, przez pełnienie roli inżyniera kontraktu zgodnie z warunkami kontraktu i inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami PB w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej i realizacji robót budowlanych oraz wsparcie w zakresie wyposażania budynku, który zostanie wykonany w ramach zamierzenia inwestycyjnego.

Planowana data zakończenia inwestycji to 2028 rok. Całkowity koszt budowy ZCP to ponad 223 mln zł. Środki finansowe w wysokości ponad 201 mln zł zostały zagwarantowane z Funduszu Medycznego na infrastrukturę pediatryczną.

Share via
Copy link