0 of 0 dla ""

podpisanie umowy

Sweco Polska wykona projekt przedłużenia ul. Bocheńskiego w Katowicach

Opublikowano: 19/05/2023

Sweco Polska podpisało umowę na wykonanie dokumentacji projektowej przedłużenia ulicy Bocheńskiego w kierunku południowych dzielnic Ligota – Panewniki. Skorzystają na tym zarówno zmotoryzowani, rowerzyści, jak i piesi uczestnicy ruchu drogowego w Katowicach.

Nowa trasa będzie łączyć się z planowanym rondem, które powstanie na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego i Załęska Hałda. Zostanie poprowadzona przez teren w rejonie skrzyżowania ulic Brygadzistów i Dobrego Urobku oraz obszar dawnej linii kolei piaskowej, a następnie wybudowanym w ramach tej inwestycji wiaduktem nad liniami kolejowymi nr 171 i nr 141. Ostatni odcinek zakończy się rondem w rejonie ulic Kijowskiej i Wybickiego. Dla realizacji inwestycji konieczne będzie także przebudowanie istniejącego układu drogowego ulicy Okrężnej.

Umowa została ze spółką Katowickie Inwestycje S.A., która pełni rolę inwestora zastępczego Miasta Katowice. Koszt zlecenia to ok. 2,3 mln zł, a termin realizacji 22 miesiące od dnia podpisania umowy, z uwzględnieniem konsultacji projektu z mieszkańcami, Radami Dzielnic i zespołem konsultacyjnym ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice, a także uzyskaniem pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji.

Share via
Copy link