0 of 0 dla ""

podpisana umowa

Sweco Polska zaprojektuje wiadukt w ciągu ul. Kąpielowej w Krakowie

Opublikowano: 19/05/2023

Sweco Polska wygrało przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji zezwalających na realizację robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa wiaduktu nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej”. Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez okolicznych mieszkańców, która ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie komunikacji w X Dzielnicy Krakowa.

W ramach zadania planowana jest budowa wiaduktu nad torami kolejowymi, który jest konieczny w związku z wzrastającą częstotliwością kursowania pociągów. Przejazd przez tory kolejowe przy zamykaniu szlabanów co kilka minut, sparaliżowałby ruch nie tylko na samej Kąpielowej, ale także na ul. Zakopiańskiej.

Cała inwestycja ma objąć ok. 425-metrowy odcinek ul. Kąpielowej, przy czym ok. 85 metrów od strony ul. Zakopiańskiej zostanie jedynie wyremontowane. Zmieni się układ skrzyżowania ul. Kąpielowej z ulicami Armii „Kraków” i Kolejarzy. Ma powstać także nowa droga łącząca ul. Torową z drogą prowadzącą na parking Park&Ride przy przystanku kolejowym, tak by zapewnić dojazd do wszystkich posesji.

Zleceniodawcą zadania jest Gmina Miejska Kraków, reprezentowana przez Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Termin realizacji to 13 miesięcy od daty podpisania umowy, a wartość zamówienia to blisko 1,5 mln zł.

Share via
Copy link