0 of 0 for ""

New Urban Insight Podcast: Building Back Better

Nowy podcast Urban Insight: Building Back Better

Opublikowano: 11/02/2022

Miasto wielkości Paryża musi być budowane co tydzień, przez następne 30 lat, aby sprostać globalnemu wzrostowi populacji. Jak zaprojektować nasze miasta i tereny zurbanizowane w obliczu zmian klimatycznych?

W tym odcinku zagłębiamy się w temat, jak przyspieszyć przejście do odpornych na zmiany, neutralnych dla klimatu miast. Rozmawiamy z Matthew Baldwinem z Komisji Europejskiej, który kieruje misją stworzenia 100 miast neutralnych dla klimatu do 2030 roku. O wyzwaniach i rozwiązaniach rozmawiamy z ekspertami ds. rozwoju miast, badaczami i innymi specjalistami w tej dziedzinie.

Miasta odpowiadają za 70% światowych emisji, a obecnie odczuwają skutki zmian klimatycznych, takich jak powodzie i inne problemy. Jak więc projektować nasze miasta, aby dostosować je do skutków zmian klimatycznych i dostosować je do celów paryskiego porozumienia klimatycznego oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ?

Podcast w języku angielskim

Gośćmi spotkania są:

  • Matthew Baldwin, Zastępca Dyrektora Generalnego Komisji Europejskiej w Departamencie Mobilności i Kierownik Europejskiej Misji ds. Klimatu Neutralnych i Inteligentnych Miast
  • Andreas Gyllenhammar, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Sweco
  • Bas Horsting, Dyrektor ds. projektowania, Urbanistyka i Architektura, Sweco
  • Matilda van den Bosch, Badaczka, Barcelona Institute for Global Health
  • Lot van Hooijdonk, Radny, miasto Utrecht
  • Colm O’Callaghan, Moderator, Brid Agency

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do energii i czystej wody. W Europie zatrudniamy 18 500 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 23 mld SEK (2,2 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. www.swecogroup.com.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap