0 of 0 dla ""

Raport Urban Insight: Czy samochody elektryczne są gotowe wyprzedzić tradycyjne pojazdy?

Pojazdy elektryczne, ze względu na rosnącą liczbę osób szukających alternatywy dla samochodów napędzanych tradycyjnymi paliwami, stają się coraz bardziej popularne. Jednak dla wielu ludzi problemem jest dystans jaki można pokonać takim autem. Postanowiliśmy to sprawdzić i wyruszyliśmy w podróż po Europie pojazdem elektrycznym, i…. napotkaliśmy wiele wyzwań.

W wielu krajach europejskich jest toczona dyskusja, jak w przyszłości planować i rozwijać zrównoważoną mobilność. Aby stworzyć odpowiednie warunki pozwalające zaspokoić nowe trendy związane z podróżowaniem, konieczne są znaczące zmiany infrastrukturalne.

Trzeci raport Urban Insight, “E-magine a Journey through Europe – Infrastruktura elektryczna dla zrównoważonej mobilności, bada czy rodzina jest w stanie odbyć wakacyjną podróż przez Europę pojazdem elektrycznym oraz jak powinna się do tego przygotować.

Wniosek jest taki, że infrastruktura dla pojazdów elektrycznych jest bardzo różnorodna w zależności od kraju, oraz że przed rozpoczęciem długiej podróży przez Europę koniecznie należy ją dobrze zaplanować. Do ładowania samochodu potrzebny jest szereg kart i aplikacji mobilnych, ponieważ każdy kraj ma własne rozwiązania. Problemem jest także dostępność stacji ładujących, a także fakt, że istnieje wiele różnych ładowarek o różnorodnych parametrach i czasie  ładowania.

“Nie ma ujednolicenia pomiędzy krajami, zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę, jak i metody płatności, co stanowi znaczący mankament. Aby samochody elektryczne mogły się rozwijać, politycy i przemysł muszą ze sobą współpracować, w celu znalezienia wspólnych rozwiązań” – mówi Tim van den Maagdenberg, Head of dept. Decentralised Power Engineering w Kolonii, Niemcy.

O Urban Insight

Urban Insight to seria raportów napisanych przez ekspertów Sweco. Jest to inicjatywa długofalowa z corocznie zmieniającym się tematem przewodnim. W 2018 roku będzie to mobilność i zrównoważony rozwój transportu w Europie. Eksperci z całej Grupy Sweco dzielą się w nich wiedzą i spostrzeżeniami dotyczącymi różnych aspektów rozwoju miast z perspektywy ich mieszkańców.

Raport dostępny jest tutaj: http://www.swecourbaninsight.com/urban-move/e-magine-a-journey/

Aby uzyskać więcej informacji o Urban Insight, odwiedź stronę: www.swecourbaninsight.com

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt:

Johnny Nylund, Head of Press, +46 (0)73 773 5189, johnny.nylund@sweco.se
Therese Gröndahl, Project Manager Urban Insight, +46 (0)104 84 60 19, therese.grondahl@sweco.se

 

Sweco planuje i projektuje dla społeczności oraz miast przyszłości. Efektem naszej pracy są zrównoważone projekty budynków, wydajna infrastruktura, dostęp do elektryczności i czystej wody. Dzięki ok. 14 500 pracownikom w Europie, możemy zaoferować naszym klientom wiedzę dopasowaną odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Rocznie realizujemy zadania w 70 krajach na całym świecie. Sweco jest wiodącym w Europie doradcą w zakresie inżynierii i architektury, ze sprzedażą na poziomie około SEK 16.9 billion (EUR 1.8 billion). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.