0 of 0 dla ""

Sweco startuje z projektem Urban Insight i publikuje pierwszy raport: Urban Move

Urban Insight to projekt, w którym eksperci Sweco prezentują w jaki sposób struktury miejskie w Europie oddziałowują na zaspokajanie potrzeb osób zamieszkujących owe obszary, a także jaki wpływ mają preferencje mieszkańców na planowanie przestrzeni.

“W Sweco chcemy aktywnie uczestniczyć w planowaniu i projektowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości, dzięki popartym doświadczeniem kompetencjom. Naszą pasją jest odkrywanie w jaki sposób struktury miejskie w Europie oddziałowują na zaspokajanie potrzeb osób zamieszkujących owe obszary, a także jaki wpływ mają preferencje mieszkańców na planowanie przestrzeni. Projektowanie atrakcyjnych i funkcjonalnych obszarów miejskich wymaga znajomości lokalnych uwarunkowań, europejskiego podejścia, a także innowacyjnych rozwiązań. Połączenie tych trzech elementów tworzy Urban Insight. Dzięki raportom, podzielimy się naszą wiedzą ekspercką z tego obszaru. Mamy również nadzieję, że uda nam się zaangażować w Urban Insight naszych klientów, pracowników i wszystkie zainteresowane tym tematem osoby” – mówi Tomas Carlsson, Prezes i CEO Grupy Sweco. 

Urban Insight to seria raportów napisanych przez ekspertów Sweco. Jest to inicjatywa długofalowa z corocznie zmieniającym się tematem przewodnim. W 2018 roku będzie to mobilność i zrównoważony rozwój transportu w Europie.

W raporcie pt. „Redefining Bridges and Tunnels for the Next Generation of Our Cities”, eksperci Sweco wyjaśniają, dlaczego tunele i mosty nie powinny już być traktowane tylko jako obiekty ułatwiające transport. Zamiast tego, obszary przez nie zajmowane, powinny oferować coś więcej, podnosząc jakość życia mieszkańców poprzez uproszczenie komunikacji lub upiększenie miasta. Autorzy podają również przykłady mostów i tuneli, które sprostały miejskim wyzwaniom i stały się elastycznymi, wielofunkcyjnymi strukturami, podnoszącymi walory samego miasta oraz oferującymi dodatkowe korzyści ich mieszkańcom.

Raport zobacz tutaj.

Aby uzyskać więcej informacji o Urban Insight, odwiedź stronę: http://www.swecourbaninsight.com/

#Sweco, #UrbanInsight, #UrbanMove, #BridgesAndTunnels #SwecoEngineering #SwecoConsulting

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt:

Lars Torstensson, Chief Communication Officer, +46 (0)702 73 48 79, lars.torstensson@sweco.se  

Grete Aspelund, President, Sweco Norway, +47 (0)488 93 935, grete.aspelund@sweco.no

Therese Gröndahl, Project Manager Urban Insight, +46 (0)104 84 60 19, therese.grondahl@sweco.se

 

Sweco planuje i projektuje dla społeczności oraz miast przyszłości. Efektem naszej pracy są zrównoważone projekty budynków, wydajna infrastruktura, dostęp do elektryczności i czystej wody. Dzięki prawie 15 000 pracownikom w Europie, możemy zaoferować naszym klientom wiedzę dopasowaną odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Rocznie realizujemy zadania w 70 krajach na całym świecie. Sweco jest wiodącym w Europie doradcą w zakresie inżynierii i architektury, ze sprzedażą na poziomie około 16,5 mld koron (1,7 mld EUR) (dane z 2015 r.). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.