0 of 0 dla ""

 Certyfikacja DGNB

Co to jest certyfikacja DGNB?

System DGNB to niemiecki system oceny wielokryterialnej budynków, który powstał w 2009 roku i oferuje certyfikację w różnych wariantach dla budynków, dzielnic i wnętrz, również z wersji opartej na międzynarodowych standardach. System ten można łatwo dostosować do różnic klimatycznych, strukturalnych, prawnych i kulturowych w innych krajach, dzięki czemu DGNB jest w stanie certyfikować na całym świecie, przy zachowaniu wysokiego standardu jakości.

Certyfikację DGNB wyróżnia równoważne podejście do 3 głównych filarów zrównoważonego rozwoju, tj. środowisko, ekonomię i funkcjonalność. System ten kładzie nacisk na minimalizowanie kosztów budynku w rozumieniu całego cyklu życia, gdyż koszty powstają od projektu, przez budowę, dalej eksploatację i konserwację, aż po wyburzenie. Z ekonomicznego punktu widzenia celem jest ograniczenie całkowitych kosztów cyklu życia budynku (LCC) do minimum. System DGNB mocny nacisk kładzie na korelację założeń systemu z Taksonomią czy gospodarką o obiegu zamkniętym.

Certyfikat przyznawany jest dożywotnio w przypadku nowego budownictwa i świadczy o spełnieniu przez inwestycję wysokich wymagań. Budynek posiadający taki certyfikat będzie atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, najemców czy klientów. Już ponad 8 700 projektów zostało certyfikowanych zgodnie z zasadami DGNB w ponad 35 krajach na całym świecie.

W procesie certyfikacji niezbędna jest pomoc akredytowanego audytora. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszych specjalistów?

Wieloletnie doświadczenie, wypracowane praktyki i narzędzia pozwalają nam na skuteczne wsparcie naszych klientów. Indywidualne i elastyczne podejście oraz duże zaangażowanie czynią z nas idealnego partnera, wspierającego w odnoszeniu największych sukcesów. Współpracujemy z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi deweloperami, inwestorami, architektami, zarządcami nieruchomości, funduszami inwestycyjnymi oraz samorządami i jednostkami publicznymi.

Osoby do kontaktu

Marcin Gawroński

Marcin Gawroński

Dyrektor Działu BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO
Marcin Cierpisz

Marcin Cierpisz

Starszy Inżynier ds. zrównoważonego budownictwa | Menadżer ds. zrównoważonego rozwoju