0 of 0 dla ""

Od 23 października 2023 r. Biuro Projektowe Sweco Polska w Krakowie dostępne będzie w nowej lokalizacji. Po 7 latach spędzonych przy ulicy Wielickiej 30 zostanie przeniesione do kompleksu The Park Kraków przy ulicy Saskiej 25.

Biuro Projektowe Sweco w Krakowie zmienia lokalizację

Opublikowano: 13/10/2023

Od 23 października 2023 r. Biuro Projektowe Sweco Polska w Krakowie dostępne będzie w nowej lokalizacji. Po 7 latach spędzonych przy ulicy Wielickiej 30 zostanie przeniesione do kompleksu The Park Kraków przy ulicy Saskiej 25.

The Park Kraków składać się będzie docelowo z 8 budynków, zlokalizowanych w dzielnicy Podgórze. Na ponad 3 ha przestrzeni wewnętrznej zaaranżowano dużą ilość zieleni z elementami wodnymi i materiałami naturalnymi. Wszystko stworzono według zasad biophilic desig, który opiera się na projektowaniu i realizacji w zgodzie z przywracaniem natury do otoczenia człowieka, co ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia.

Sweco Polska zajmie całe trzecie piętro budynku B2 o powierzchni przekraczającej 2 tyś. mkw. Cały kompleks The Park Kraków wyposażony będzie w system zarządzania budynkiem BMS, energooszczędne windy, oświetlenia LED oraz optymalizację zużycia wody m.in. poprzez stosowanie armatury o niskim zużyciu wody, odzyskiwanie wody deszczowej w celu wykorzystania jej do podlewania zieleni czy też zastosowanie zewnętrznych źródełek wody pitnej, ograniczających zużycia plastiku. W ramach projektu zaplanowano także schronienia dla ptaków, jeży i owadów.

Przeniesienie lokalizacji krakowskiego biura Sweco Polska do kompleksu The Park jest naturalną konsekwencją długofalowej strategii rozwoju naszego Oddziału. Nowe, przestronne, wygodne biuro zapewni nam możliwość utrzymania wysokiego tempa wzrostu organicznego i pozwoli na otwieranie nowych dyscyplin naszej aktywności. Zależało nam na zapewnieniu naszym Pracownikom wysokiego komfortu pracy w przestrzeni umożliwiającej zachowanie balansu pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Jestem przekonany, że przejście krakowskiego Oddziału Sweco Polska do lokalizacji The Park to otwarcie nowego rozdziału naszej biznesowej działalności i mocny bodziec do umocnienia naszej pozycji na rynku – mówi Maciej Olejarczyk, Dyrektor Biura Projektowego w Krakowie, Sweco Polska.

Na obecnym etapie gotowe są dwa budynki (B1 i B2), z czego jeden ma już certyfikat BREEAM za etap projektowania, a drugi jest w trakcie oceny. Za ich certyfikację, a także dwóch kolejnych budynków (B3 i B4) odpowiada Sweco Polska.

Relacja ze Sweco Polska jest przykładem udanego partnerstwa w biznesie. Jako White Star Real Estate współpracujemy z polskim oddziałem Sweco od 10 lat w zakresie certyfikacji BREEAM przy różnych inwestycjach – również w The Park Kraków, gdzie eksperci Sweco pełnią funkcję konsultanta i asesora BREEAM. Tym bardziej cieszy nas fakt, że współpraca się rozszerzyła. Decyzja o wynajmie powierzchni biurowej w krakowskim kompleksie jest dla nas potwierdzeniem, że spełnia on oczekiwania najbardziej wymagających najemców, dla których priorytetem są ekologiczne rozwiązania w zakresie projektowania i budownictwa – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.

fot. White Star Real Estate / The Park Kraków

Ważne informacje!

Przeprowadzka do nowego biura odbywać się będzie w dniach 16-20 października, w związku z tym biuro przy ulicy Wielickiej 30 będzie zamknięte.

Od 23 października oficjalnie rozpocznie się praca w nowej lokalizacji.

Nowy adres biura w Krakowie:

The Park Kraków
ul. Saska 25
30-720 Kraków

Numery telefonów i adresy e-mail pozostają bez zmian.

Share via
Copy link