0 of 0 dla ""

Certyfikacja BREEAM i LEED

Jesteśmy uznanym liderem na rynku certyfikacji w Polsce

Konsultanci Sweco z powodzeniem zajmują się oceną nowych i istniejących budynków przy pomocy dwóch najpopularniejszych systemów na świecie – brytyjskiego BREEAM® i amerykańskiego LEED®. Sweco jest liderem w Polsce w zakresie certyfikacji BREEAM z prawie  40-procentowym udziałem w rynku. Przeprowadziliśmy pierwsze w Polsce certyfikacje BREEAM New Build oraz BREEAM In-Use.

Co to jest certyfikat BREEAM oraz LEED?

BREEAM i LEED to wielokryterialne systemy oceny jakości budynków, które stały się standardem w branży nieruchomości w Polsce, Europie i na świecie. Certyfikaty te promują zrównoważone budownictwo, a także zdrowe i przyjazne środowisko pracy.  Certyfikując budynek w schemacie BREEAM lub LEED można zredukować koszty eksploatacji oraz stworzyć sprzyjające warunki środowiska wewnętrznego mające duży wpływ na produktywność pracowników. Ponadto międzynarodowy i powszechnie ceniony certyfikat to pozytywny, zielony wizerunek, dodatkowa wartość dla najemców, deweloperów oraz funduszy inwestycyjnych.

Powyższe systemy oceniają cechy budynku takie jak:

  • efektywność energetyczną,
  • materiały i konstrukcję,
  • eksploatację i realizację,
  • gospodarkę odpadami,
  • zużycie wody,
  • jakość środowiska wewnętrznego,
  • dostępność do środków transportu,
  • wartość ekologiczną inwestycji.

USGBC Member

 

Grupa Sweco posiada członkostwo USGBC Membership dzięki czemu nasi klienci mogą skorzystać z dodatkowych zniżek na opłaty certyfikacyjne LEED.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszych specjalistów?

Wieloletnie doświadczenie, wypracowane praktyki i narzędzia pozwalają nam na skuteczne wsparcie naszych klientów. Indywidualne i elastyczne podejście oraz duże zaangażowanie czynią z nas idealnego partnera, wspierającego w odnoszeniu największych sukcesów. Współpracujemy z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi deweloperami, inwestorami, architektami, zarządcami nieruchomości, funduszami inwestycyjnymi oraz samorządami i jednostkami publicznymi.

Osoby do kontaktu

Marcin Gawroński

Marcin Gawroński

Dyrektor Działu BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO
brak zdjęcia

Katarzyna Czyżewska

LEED AP, Starszy Konsultant ds. zrównoważonego budownictwa

Przykładowe projekty

Nasza praca owocuje zrównoważonymi budynkami, wydajną infrastrukturą oraz dostępem do energii elektrycznej i czystej wody pitnej. Zobacz też inne nasze projekty.

AFI V.Offices Kraków, Polska
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji obiektu biurowego AFI V.Offices w Krakowie
Budynek naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego Warszawa, Polska
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego
Więcej naszych projektów