0 of 0 dla ""

Daniel Hojniak ze Sweco po raz kolejny otrzymał prestiżową nagrodę WELL AP

Opublikowano: 10/12/2021

Daniel Hojniak, Starszy Inżynier ds. Zrównoważonego Budownictwa w Sweco Polska, po raz kolejny  został doceniony przez International WELL Building Institute (IWBI) nagrodą WELL AP. Jest to najważniejsze wyróżnienie dla akredytowanych specjalistów zajmujących się certyfikacją zdrowych budynków w systemie WELL.

„Działam w obszarze WELL już od pierwszych dni jego obecności w Europie Zachodniej. Brałem również aktywny udział w dyskusjach i kształtowaniu najnowszej wersji systemu (WELL v2). Społeczność zaangażowana w certyfikację WELL to obecnie ponad 20 000 osób w 113 krajach, więc jest mi bardzo miło, że ja i projekty realizowane przez Sweco ponownie, wcześniej w 2019 r., zostały dostrzeżone przez komisję IWBI” – mówi Daniel Hojniak.

Otrzymując nagrodę WELL AP potwierdził on swoją pozycję w gronie osób z całego świata, które przewodzą działaniom mającym na celu zrewolucjonizowanie sposobu myślenia o naszych budynkach, organizacjach i społecznościach oraz wpływie, jaki mają one na nasze zdrowie oraz jakość życia. Program WELL znacznie się rozwinął w ciągu ostatniego roku, obejmując w sumie już ponad 34 000 projektów na całym świecie, o łącznej powierzchni ponad 300 milionów metrów kwadratowych.

  1. Więcej informacji o certyfikacji WELL, którą Sweco proponuje swoim klientom, możesz znaleźć na naszej stronie: www.sweco.pl/uslugi/budynki-i-obszary-miejskie/certyfikacje-wielokryterialne
  2. Polecamy także kompendium wiedzy z zakresu certyfikacji wielokryterialnej, które każdy zainteresowany tematem zrównoważonego budownictwa powinien przeczytać:  „Certyfikacja wielokryterialna – praktyczny przewodnik branżowy”.

Daniel Hojniak

Daniel Hojniak

Daniel jest ekspertem do spraw zdrowego i zrównoważonego budownictwa, zaangażowanym w największe inwestycje komercyjne realizowane aktualnie w Europie. Jest akredytowanym specjalistą BREEAM, LEED oraz WELL. Po kilku latach pracy dla Sweco w Wielkiej Brytanii powrócił do Działu Budownictwa Ekologicznego w Polsce.

Jest odpowiedzialny m.in. za koordynację procesu certyfikacji wieżowców Warsaw UNIT, londyńskiego Centre Point oraz nowej europejskiej siedziby agencji finansowej Bloomberg. Budynek o powierzchni ponad 100 000 m2 osiągnął najwyższy w 25-letniej historii systemu BREEAM wynik dla inwestycji tej klasy (99,1%). Aktualnie Daniel koordynuje procesy certyfikacji WELL dla kilkunastu inwestycji w 4 krajach, w tym jednego z największych obiektów komercyjnych projektowanych na naszym kontynencie.

To co wyróżnia Daniela to wyjątkowa zdolność komunikacji oraz charyzma, dzięki którym współpraca i kontakt z Klientem jest na najwyższym poziomie. Daniel jest również zaangażowany w szerzenie wiedzy dotyczącej zdrowych rozwiązań w budynkach. W tym roku był współautorem raportu Sweco Urban Insight pt. „Zdrowe budynki, miasta i Ty – jak projektować przestrzenie życia przyszłości”.

  1. Więcej informacji o Urban Insight oraz ciekawe raporty przygotowane przez specjalistów, można przeczytać na stronie: www.swecogroup.com/urban-insight

O International WELL Building Institute (IWBI)

International WELL Building Institute (IWBI) przewodzi globalnemu ruchowi, który ma na celu działania na rzecz projektowania otaczającej nas przestrzeni w taki sposób, abyśmy mogli być zdrowsi, szczęśliwsi i bardziej produktywni. IWBI zrzesza i mobilizuje społeczność konsultantów ds. zdrowych budynków poprzez zarządzanie akredytacją WELL AP, prowadzenie badań, rozwój zasobów edukacyjnych i politykę promującą zdrowie i dobre samopoczucie na całym świecie.

  1. Więcej informacji na temat IWBI i WELL można znaleźć na stronie internetowej https://www.wellcertified.com/.

Osoba do kontaktu

Daniel Hojniak

Daniel Hojniak

Kierownik Zespołu WELL AP, LEED AP, BREEAM AP
Share via
Copy link