0 of 0 dla ""

Pierwsze urodziny krakowskiego Zespołu Architektoniczno-Konstrukcyjnego Sweco Polska

Opublikowano: 30/01/2024

Zespół Architektoniczno-Konstrukcyjny z biura projektowego Sweco Polska w Krakowie obchodził w styczniu 2024 roku swoje pierwsze urodziny. Czy był to dobry rok? Jakiego rodzaju projekty realizuje? Jakie ma plany? Czego można życzyć naszym architektom, konstruktorom i project managerom?

Zespól Architektoniczno-Konstrukcyjny z krakowskiego Biura Projektowego Sweco Polska w pełnym składzie.

Zespól Architektoniczno-Konstrukcyjny z krakowskiego Biura Projektowego Sweco Polska w pełnym składzie.

„Nowy rok to z jednej strony czas podsumowań, a z drugiej intensywnego planowania. Można śmiało powiedzieć, że dla nas 2023 był pełen wyzwań i interesujących projektów. Podobnie zapowiada się też 2024 rok. W planach mamy ciągły rozwój naszych umiejętności, zwiększenie świadomości ekologicznej oraz wagi implementacji zrównoważonych praktyk projektowych wśród klientów, a także dążenie do realizacji inspirujących, znaczących projektów, które wnoszą wartość dla społeczności oraz środowiska naturalnego” – mówi Marcin Burek, Kierownik Zespołu Architektoniczno-Konstrukcyjnego. – „Czego można nam życzyć? Przede wszystkim inspirujących projektów, efektywnej współpracy oraz sukcesów zawodowych.”

Pomimo zaledwie rocznego istnienia, Zespół składa się z doświadczonych, mogących się pochwalić wieloletnim stażem architektów, projektantów i project managerów, czego przykładem mogą być inwestycje, w których biorą udział. „Nie możemy informować publicznie o wszystkich projektach, jednak w naszym portfolio pojawiły się duże inwestycje realizowane zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym” – mówi Marcin.

Jak działamy na rynku polskim i zagranicznym?

Aleksandra Ćwikła, Architektka: „Projektowanie na polskim rynku niesie ze sobą różnorodne wyzwania, zwłaszcza te związane z aspektami prawno-organizacyjnymi. Zawiłości prawne mogą wywierać znaczący wpływ na harmonogram i wymagają dużej elastyczności w podejściu do projektowania. W prowadzeniu projektów w naszym systemie prawnym, kluczowe jest precyzyjne radzenie sobie z zawiłościami proceduralnymi. Niezależnie od tego, czy jesteśmy głównymi wykonawcami dla naszych rodzimych inwestorów, czy też przewodnikami po polskim rynku dla zagranicznych architektów, bezpiecznie nawigujemy przez całą drogę prawną od koncepcji po wykonawstwo w ich projektach.

Klaudia Kotula, Architektka: „Podczas realizacji projektu dla zagranicznego klienta, mamy możliwość bezpośredniego uczestniczenia w procesie i w spotkaniach w miejscu realizacji inwestycji. Projekt, w który obecnie jestem zaangażowana, powstaje na rynku bliskowschodnim. Praca z klientami z tego regionu wymaga zrozumienia i szacunku dla wartości kulturowych oraz norm biznesowych. Obecny projekt ma na celu zrównoważony rozwój miasta i poprawę jakości życia jego mieszkańców. W związku z nim, w 2023 roku odbyłam trzy wyjazdy służbowe na Bliski Wschód, dzięki czemu miałam okazję brać udział nie tylko w procesie projektowym, ale też w tworzeniu lokalnego zespołu i biura projektowego Sweco. Z uwagi na dość długi okres, który tam spędziłam, miałam okazje bliżej poznać kulturę i odwiedzić kilka interesujących miejsc w regionie.”

fot. Klaudia Kotula fot. Klaudia Kotula

“Rozwijamy również owocną współpracę z naszymi kolegami i koleżankami Architektami z biur Sweco w Polsce, czego efektem była choćby wspólna koncepcja konkursowa budynku auli miejskiej w Rzeszowie, przygotowana z Działem Konstrukcje, Przemysł z Warszawy. Możemy śmiało powiedzieć, że nasze projekty wdrażają rozwiązania zrównoważonego rozwoju, współgrają z otoczeniem oraz spełniają najwyższe standardy estetyczne i funkcjonalne. Jesteśmy gotowi podjąć się wyzwań związanych z różnymi rodzajami budynków i obiektów, od małych konstrukcji po duże kompleksy, dostarczając innowacyjne i skuteczne rozwiązania architektoniczne oraz konstrukcyjne” – podsumowuje Marcin Burek. I dodaje: „Ważne jest to, że skuteczne przeprowadzamy klienta przez cały proces projektowy w taki sposób, aby miał pewność, że jego cele i oczekiwania zostaną zrealizowane zgodnie z planem. Stawiamy na otwartą i transparentną komunikację, dzięki czemu nasi klienci mogą mieć pewność, że są na bieżąco informowani o postępach, decyzjach i o potrzebie ewentualnych zmian”.

O Zespole Architektoniczno–Konstrukcyjnym Sweco Polska z Krakowa

Jest to interdyscyplinarny zespół ekspertów skupiający architektów, konstruktorów i project managerów. Dzięki temu może zapewnić kompleksowe wsparcie klientów w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od koncepcji po finalną realizację, z uwzględnieniem wszystkich potrzebnych pozwoleń i uzgodnień w obszarze projektowania budynków oraz planowania przestrzeni.

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

Osoba do kontaktu

brak zdjęcia

Paweł Wawrzyńczak

Dyrektor Działu KONSTRUKCJE | KRAKÓW
Marcin Burek

Marcin Burek

Kierownik Zespołu Architektoniczno-Konstrukcyjnego
Share via
Copy link