0 of 0 for ""

Budynek biurowy Wadowicka 3A w Krakowie uzyskał certyfikat Fitwel

Budynek biurowy Wadowicka 3A w Krakowie uzyskał certyfikat Fitwel

Budynek biurowy Wadowicka 3A w Krakowie uzyskał certyfikat Fitwel. Oznacza to, że zostały do niego wprowadzone rozwiązania wellbeingowe, czyli przyjazne i wspierające dobre samopoczucie użytkowników. Wellbeing to istotny temat, na który warto zwrócić uwagę przy projektowaniu budynków i fit-outów, czy też wprowadzaniu zmian na etapie użytkowania obiektu. Za proces certyfikacji odpowiadało Sweco Polska.

Serdecznie dziękujemy BUMA Service Sp. z o.o. za owocną współpracę podczas procesu certyfikacji oraz gratulujemy gratulujemy Partners Group sp. z o.o. i REINO Partners sp. z o.o. uzyskania certyfikatu. Z ramienia Sweco gratulacje dla naszej koleżanki Kamili Konopczyńskiej, Ambasadorki Systemu Fitwel.

Co może przyczynić się do lepszego samopoczucia najemców i gości budynków, a także wpływać pozytywnie na ich zdrowie? Na przykład:

  • dobry dostęp do światła dziennego;
  • elementy biofilii we wnętrzu (roślinność, woda, kształty nawiązujące do elementów występujących w naturze);
  • elementy zachęcające do korzystania ze schodów zamiast windy (np. ciekawe grafiki, zapachy, muzyka);
  • zapewnienie dostępu do zdrowej żywności;
  • zapewnienie dostępu do rozwiązań zachęcających do aktywności fizycznej, jak np. dostęp do siłowni, salki fitness, przestrzeni na zewnątrz z przyrządami do ćwiczeń.

Polecamy do czytania nasz blog, gdzie opisujemy ciekawostki dot. certyfikacji WELL i Fitwel, a także przyglądamy się zjawisku biofilii:

  1. Zdrowe budynki – czy to jest możliwe? WELL i Fitwel oraz korzyści jakie dają nam te metody oceny
  2. Biofilia – chwilowa moda czy projektowy standard?

Osoba do kontaktu

brak zdjęcia

Marcin Gawroński

Dyrektor Działu BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do energii i czystej wody. W Europie zatrudniamy 17 500 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 21 mld SEK (2 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. www.swecogroup.com.