0 of 0 dla ""

Budynek biurowy Wadowicka 3A w Krakowie uzyskał certyfikat Fitwel

Budynek biurowy Wadowicka 3A w Krakowie uzyskał certyfikat Fitwel

Budynek biurowy Wadowicka 3A w Krakowie uzyskał certyfikat Fitwel. Oznacza to, że zostały do niego wprowadzone rozwiązania wellbeingowe, czyli przyjazne i wspierające dobre samopoczucie użytkowników. Wellbeing to istotny temat, na który warto zwrócić uwagę przy projektowaniu budynków i fit-outów, czy też wprowadzaniu zmian na etapie użytkowania obiektu. Za proces certyfikacji odpowiadało Sweco Polska.

Serdecznie dziękujemy BUMA Service Sp. z o.o. za owocną współpracę podczas procesu certyfikacji oraz gratulujemy gratulujemy Partners Group sp. z o.o. i REINO Partners sp. z o.o. uzyskania certyfikatu. Z ramienia Sweco gratulacje dla naszej koleżanki Kamili Konopczyńskiej, Ambasadorki Systemu Fitwel.

Co może przyczynić się do lepszego samopoczucia najemców i gości budynków, a także wpływać pozytywnie na ich zdrowie? Na przykład:

  • dobry dostęp do światła dziennego;
  • elementy biofilii we wnętrzu (roślinność, woda, kształty nawiązujące do elementów występujących w naturze);
  • elementy zachęcające do korzystania ze schodów zamiast windy (np. ciekawe grafiki, zapachy, muzyka);
  • zapewnienie dostępu do zdrowej żywności;
  • zapewnienie dostępu do rozwiązań zachęcających do aktywności fizycznej, jak np. dostęp do siłowni, salki fitness, przestrzeni na zewnątrz z przyrządami do ćwiczeń.

Polecamy do czytania nasz blog, gdzie opisujemy ciekawostki dot. certyfikacji WELL i Fitwel, a także przyglądamy się zjawisku biofilii:

  1. Zdrowe budynki – czy to jest możliwe? WELL i Fitwel oraz korzyści jakie dają nam te metody oceny
  2. Biofilia – chwilowa moda czy projektowy standard?

Osoba do kontaktu

Marcin Gawroński

Marcin Gawroński

Dyrektor Działu BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO