0 of 0 dla ""

Outstanding Warsaw UNIT – pierwszy wieżowiec w Polsce z najwyższym certyfikatem BREAAM

Outstanding Warsaw UNIT – pierwszy wieżowiec w Polsce z najwyższym certyfikatem BREAAM

Opublikowano: 15/12/2021

Warsaw UNIT, najnowszy wieżowiec Ghelamco, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, czyli najwyższym możliwym. To pierwszy certyfikat na tym poziomie dla budynku wysokościowego w Polsce i drugi w Warszawie. Certyfikat przyznano w oparciu o system BREEAM International New Construction 2013. Ghelamco po raz kolejny udowodniło, że chce i potrafi budować jedne z najbardziej ekologicznych budynków na świecie. Warsaw UNIT jest drugim po biurowcu Wronia 31 budynkiem dewelopera z certyfikatem BREEAM na poziomie Outstanding. Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji odpowiada firma Sweco Polska.

Warsaw Unit jest dziś jednym z najlepszych biurowców w Polsce. Potwierdzają to kolejne certyfikaty, potwierdza to zainteresowanie ze strony najemców. To już trzeci projekt Ghelamco przy rondzie Daszyńskiego, który cieszy się tak dużym powodzeniem – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

BREEAM to ogólnoświatowy, najstarszy i najbardziej znany niezależny system oceny budynków i projektów infrastrukturalnych. Akredytacja jest uznawana w całej branży jako wiodący standard. Oceniana jest m.in. jakość budynku, jego przyjazność dla środowiska naturalnego oraz komfort przebywających w nim ludzi. Ewaluacja dokonywana jest na każdym etapie budowy. Metodę opracowała organizacja Building Research Establishment (BRE) w Wielkiej Brytanii.

Punktacja jest przyznawana w 10 kategoriach. Warsaw UNIT otrzymał maksymalną ilość punktów w kategoriach transport (dzięki znakomitej lokalizacji przy Rondzie Daszyńskiego) oraz woda (m.in. za rozwiązania zmniejszające zużycie wody). Niewiele mniej punktów przyznano w kategoriach zarządzanie, energia, materiały i odpady czy wykorzystanie terenu i ekologię. W sumie budynek zdobył 88,5%, co zapewniło możliwość uzyskania najwyższego możliwego poziomu oceny.

BREEAM to kolejny prestiżowy certyfikat Warsaw UNIT. Budynek posiada już certyfikat Green Building Standard. Niedawno otrzymał od International WELL Building Institute™ (IWBI) precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core, za którą również odpowiadało Sweco Polska. Budynek jest też w procesie uzyskiwania finalnego certyfikatu WELL v2, WELL Health-Safety Rating oraz „Obiekt bez barier”.

Outstanding Warsaw UNIT – pierwszy wieżowiec w Polsce z najwyższym certyfikatem BREAAM

Outstanding Warsaw UNIT – pierwszy wieżowiec w Polsce z najwyższym certyfikatem BREAAM

Materiał prasowy oraz zdjęcia obiektu zostały nam udostępnione przez naszego Klienta. Aby dowiedzieć się więcej o firmie zapraszamy na oficjalną stronę Ghelamco Poland.

Osoby do kontaktu

Marcin Gawroński

Marcin Gawroński

Dyrektor Działu BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO
Marcin Cierpisz

Marcin Cierpisz

Starszy Inżynier ds. zrównoważonego budownictwa | Menadżer ds. zrównoważonego rozwoju
Share via
Copy link