0 of 0 dla ""

WELL Health-Safety Rating

WELL Health-Safety Rating™ jest międzynarodowym systemem oceny bezpieczeństwa budynków, szczególnie ważnym w dobie pandemii.

Jesteśmy uznanym liderem na rynku certyfikacji w Polsce

Wieloletnie doświadczenie, wpracowane praktyki i narzędzia pozwalają nam na skuteczne wsparcie naszych klientów. Indywidualne i elastyczne podejście oraz duże zaangażowanie czynią z nas idealnego partnera, wspierającego w odnoszeniu największych sukcesów. Współpracujemy z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi deweloperami, inwestorami, architektami, zarządcami nieruchomości, funduszami inwestycyjnymi oraz samorządami i jednostkami publicznymi.

Certyfikacja WELL Health-Safety Rating

WELL Health-Safety Rating™ jest międzynarodowym systemem oceny bezpieczeństwa budynków, szczególnie ważnym w dobie pandemii. Pozwala on w obiektywny, poparty badaniami naukowymi sposób pokazać, iż procedury zastosowane w budynku, jak również regularna kontrola jego kluczowych systemów (takich jak wentylacja i instalacja wodna), pozytywnie wpływają na zmniejszenie zagrożenia związanego m.in. z COVID-19. Można go stosować dla wszystkich typów obiektów, zarówno nowych, jak i istniejących.

Pierwszym krokiem do uzyskania takiego certyfikatu jest przeprowadzenie oceny wstępnej projektu, podczas której przybliżymy wymagania systemu w kontekście Państwa obiektu. Dopiero po tym etapie przystępujemy do właściwej certyfikacji. Prosimy o kontakt w przypadku zainteresowania taką wstępną oceną.

Budynki starające się o uzyskanie odznaki WELL Health-Safety Rating ocenia się w zakresie pięciu głównych obszarów:

 • procedury dezynfekcji i czyszczenia,
 • plany gotowości w sytuacjach awaryjnych,
 • dostępność opieki zdrowotnej,
 • zarządzanie jakością powietrza i wody,
 • zaangażowanie interesariuszy i komunikacja.

WELL Health-Safety Rating:

 • to poparte badaniami naukowymi wymagania, które mogą pomóc zmniejszyć zagrożenie związane m.in. z COVID-19;
 • nie wymaga wprowadzenia kosztownych rozwiązań do projektu, większość z jego założeń można spełnić poprzez skuteczne egzekwowanie odpowiednich procedur zarządczych;
 • przyznawany jest przez renomowaną, niezależną, międzynarodową organizację (International WELL-Building Institute™ z siedzibą w USA);
 • potwierdza, że rozwiązania zastosowane w budynku i kontrola kluczowych systemów stoją na najwyższym światowym poziomie;
 • zwiększa poczucia bezpieczeństwa użytkowników;
 • pozwala dołączyć do grona do najbardziej rozpoznawalnych inwestycji na świecie, które starają się o odznakę WELL HSR (m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Taipei 101 w Szanghaju).

Konsultanci Sweco prowadzili pierwsze realizowane w Polsce certyfikacje WELL Health-Safety Rating, dla kilkunastu obiektów o zróżnicowanych funkcjach.

IWBI Member

 

Grupa Sweco posiada członkostwo IWBI Membership dzięki czemu nasi klienci mogą skorzystać z dodatkowych zniżek na opłaty certyfikacyjne WELL Health-Safety Rating.

AFI V.Offices Kraków, Polska
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji obiektu biurowego AFI V.Offices w Krakowie
Budynek naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego Warszawa, Polska
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego
Olivia Business Centre Gdańsk
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji WEEL Health-Safety Rating obiektu biurowego

Osoby do kontaktu

Daniel Hojniak

Daniel Hojniak

Kierownik Zespołu WELL AP, LEED AP, BREEAM AP
Joanna Garnczarska

Joanna Garnczarska

Starszy Konsultant ds. zrównoważonego budownictwa, BREEAM Assessor, WELL AP