0 of 0 for ""

WELL Health-Safety Rating

WELL Health-Safety Rating™ jest międzynarodowym systemem oceny bezpieczeństwa budynków, szczególnie ważnym w dobie pandemii.

Jesteśmy uznanym liderem na rynku certyfikacji w Polsce

Wieloletnie doświadczenie, wpracowane praktyki i narzędzia pozwalają nam na skuteczne wsparcie naszych klientów. Indywidualne i elastyczne podejście oraz duże zaangażowanie czynią z nas idealnego partnera, wspierającego w odnoszeniu największych sukcesów. Współpracujemy z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi deweloperami, inwestorami, architektami, zarządcami nieruchomości, funduszami inwestycyjnymi oraz samorządami i jednostkami publicznymi.

Certyfikacja WELL Health-Safety Rating

WELL Health-Safety Rating™ jest międzynarodowym systemem oceny bezpieczeństwa budynków, szczególnie ważnym w dobie pandemii. Pozwala on w obiektywny, poparty badaniami naukowymi sposób pokazać, iż procedury zastosowane w budynku, jak również regularna kontrola jego kluczowych systemów (takich jak wentylacja i instalacja wodna), pozytywnie wpływają na zmniejszenie zagrożenia związanego m.in. z COVID-19. Można go stosować dla wszystkich typów obiektów, zarówno nowych, jak i istniejących.

Pierwszym krokiem do uzyskania takiego certyfikatu jest przeprowadzenie oceny wstępnej projektu, podczas której przybliżymy wymagania systemu w kontekście Państwa obiektu. Dopiero po tym etapie przystępujemy do właściwej certyfikacji. Prosimy o kontakt w przypadku zainteresowania taką wstępną oceną.

Budynki starające się o uzyskanie odznaki WELL Health-Safety Rating ocenia się w zakresie pięciu głównych obszarów:

 • procedury dezynfekcji i czyszczenia,
 • plany gotowości w sytuacjach awaryjnych,
 • dostępność opieki zdrowotnej,
 • zarządzanie jakością powietrza i wody,
 • zaangażowanie interesariuszy i komunikacja.

WELL Health-Safety Rating:

 • to poparte badaniami naukowymi wymagania, które mogą pomóc zmniejszyć zagrożenie związane m.in. z COVID-19;
 • nie wymaga wprowadzenia kosztownych rozwiązań do projektu, większość z jego założeń można spełnić poprzez skuteczne egzekwowanie odpowiednich procedur zarządczych;
 • przyznawany jest przez renomowaną, niezależną, międzynarodową organizację (International WELL-Building Institute™ z siedzibą w USA);
 • potwierdza, że rozwiązania zastosowane w budynku i kontrola kluczowych systemów stoją na najwyższym światowym poziomie;
 • zwiększa poczucia bezpieczeństwa użytkowników;
 • pozwala dołączyć do grona do najbardziej rozpoznawalnych inwestycji na świecie, które starają się o odznakę WELL HSR (m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Taipei 101 w Szanghaju).

Konsultanci Sweco prowadzili pierwsze realizowane w Polsce certyfikacje WELL Health-Safety Rating, dla kilkunastu obiektów o zróżnicowanych funkcjach.

AFI V.Offices Kraków, Polska
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji obiektu biurowego AFI V.Offices w Krakowie
Budynek naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego Warszawa, Polska
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego
Olivia Business Centre Gdańsk
Sweco Polska odpowiadało za proces certyfikacji WEEL Health-Safety Rating obiektu biurowego

Osoby do kontaktu

Marcin Gawroński

Marcin Gawroński

Dyrektor Działu BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO
Copy link
Powered by Social Snap