0 of 0 dla ""

Nasi konsultanci doradzą najlepsze rozwiązania dla Państwa budynku i przeprowadzą przez cały proces certyfikacji.

Jesteśmy uznanym liderem na rynku certyfikacji w Polsce

Wieloletnie doświadczenie, wypracowane praktyki i narzędzia pozwalają nam na skuteczne wsparcie naszych klientów. Indywidualne i elastyczne podejście oraz duże zaangażowanie czynią z nas idealnego partnera, wspierającego w odnoszeniu największych sukcesów. Współpracujemy z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi deweloperami, inwestorami, architektami, zarządcami nieruchomości, funduszami inwestycyjnymi oraz samorządami i jednostkami publicznymi.

Co to jest certyfikacja WiredScore i SmartScore?

WiredScore

WiredScore to system certyfikacji, który koncentruje się na ocenie łączności cyfrowej w budynkach – fundamentu w dzisiejszym, ciągle rozwijającym się technologicznie świecie.  Ulepszenia proponowane przez WiredScore, nie tylko ułatwiają użytkowanie i pracę, ale także zapewniają bezpieczeństwo i pozwalają zmniejszyć kosztowne konsekwencje awarii infrastruktury IT.

SmartScore

SmartScore to globalny system oceny inteligentnych budynków. Certyfikat identyfikuje najlepsze obiekty w swojej klasie, w których zastosowano technologie mające pozytywny wpływ na doświadczenia użytkowników, ułatwiające zarządzanie obiektem, zwiększające bezpieczeństwo oraz optymalizujące działanie kluczowych systemów. SmartScore wyróżnia budynki, które spełniają wysokie standardy zrównoważonego rozwoju i są w pełni gotowe na przyszłość.

Sweco i WiredScore

Sweco przeprowadziło liczne certyfikacje zakończone przyznaniem najwyższego poziomu WiredScore Platinum, dla prestiżowych inwestycji zlokalizowanych w centralnym Londynie. Oprócz standardowej koordynacji certyfikacji, jesteśmy w stanie zaangażować w taki proces naszych specjalistów, którzy zaprojektowali instalacje w budynkach, które uzyskały WiredScore Platinum. Sweco było zaangażowane w konsultacje podczas opracowywania nowej wersji tego systemu.

Jakie korzyści daje certyfikacja WiredScore?

  • WiredScore pozwala zrozumieć i ulepszyć infrastrukturę cyfrową inwestycji;
  • Dzięki WiredScore możemy dostosować obiekt do potencjalnych zmian infrastruktury cyfrowej w przyszłości;
  • WiredScore w czytelny sposób pokazuje najemcom, który obiekt najlepiej spełnia ich wymagania pod kątem łączności cyfrowej.

Jakie korzyści daje certyfikacja SmartScore?

  • SmartScore jest potwierdzeniem wdrożenia technologii, procesów i procedur, tworzących najwyższej klasy inteligentne budynki;
  • SmartScore zabezpiecza budynki na przyszłość i jest potwierdzeniem ich wysokiej wartości pod względem zastosowanych technologii;
  • SmartScore zwiększa atrakcyjność obiektu, odpowiadając na oczekiwania użytkowników oraz zwiększając ich produktywność.

Jak uzyskać certyfikat WiredScore lub SmartScore ?

Aby uzyskać certyfikat WiredScore, należy spełnić wymagania dotyczące łączności komórkowej i bezprzewodowej (WiFi) w budynku oraz jego infrastruktury IT.

Aby uzyskać certyfikat SmartScore, należy spełnić wymagania dotyczące inteligentnych rozwiązań zastosowanych w obiekcie, które mają wpływ zarówno na jego funkcjonowanie, jak i doświadczenia osób które w nim przebywają.

Osoby do kontaktu

Daniel Hojniak

Daniel Hojniak

Kierownik Zespołu WELL AP, LEED AP, BREEAM AP
Karolina Rosińska

Karolina Rosińska

Konsultant ds. zrównoważonego budownictwa