0 of 0 dla ""

Certyfikacja Zielony Dom / Residential

Rosnąca świadomość dotycząca korzyści płynących z certyfikacji obiektów mieszkalnych w Polsce umożliwia realizowanie zrównoważonych inwestycji przyjaznych dla mieszkańców i wyróżnienie się na rynku deweloperskim.

Jesteśmy uznanym liderem na rynku certyfikacji w Polsce

Wieloletnie doświadczenie, wpracowane praktyki i narzędzia pozwalają nam na skuteczne wsparcie naszych klientów. Indywidualne i elastyczne podejście oraz duże zaangażowanie czynią z nas idealnego partnera, wspierającego w odnoszeniu największych sukcesów. Współpracujemy z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi deweloperami, inwestorami, architektami, zarządcami nieruchomości, funduzami inwestycyjnymi oraz samorządami i jednostkami publicznymi.

Certyfikacja Zielony Dom / Residential

Certyfikacje budynków komercyjnych w Polsce są już standardem. W zakresie innych funkcji, w tym mieszkaniowych, można zauważyć dynamiczny rozwój zainteresowania. Wynika to nie tylko z potrzeby wyróżnienia oferty deweloperów na tle konkurencji i zmian w kierunku zrównoważonego podejścia do realizacji inwestycji, ale także rosnącej świadomości czy wymagań nabywców mieszkań.

Wielokryterialne schematy oceny są skutecznymi narzędziami do osiągnięcia celu, jakim jest zielony i zdrowy budynek przyjazny jego mieszkańcom. Należą do nich międzynarodowe certyfikacje środowiskowe m.in. BREEAM czy LEED oraz certyfikacje stawiające w centrum człowieka i jego zdrowie, jak WELL i Fitwel. Powyższe narzędzia są stosowanie nie tylko dla projektów mieszkaniowych, ale także dla hoteli, mieszkań na wynajem (krótko i długoterminowy), akademików czy domów starości.

Alternatywą dla schematów międzynarodowych jest nowa, polska certyfikacja Zielony Dom, opracowania przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, która przystosowana jest do warunków i przepisów krajowych. Zielony Dom to schemat, który jest jednocześnie przystępny do wdrożenia, ale również wymagający i skłaniający deweloperów do realizacji znacznie lepszych standardów niż niezbędne minimum. Walorem certyfikacji Zielony Dom jest również korzyść dla przyszłych nabywców mieszkań, którzy będą mogli skorzystać z preferencyjnych warunków finansowania zakupu mieszkań w bankach partnerskich. Zatem decydując się na certyfikację Zielony Dom inwestorzy potwierdzają swój zielony wizerunek oraz umożliwiają nabywcom otrzymanie kredytu z niższym oprocentowaniem.

Certyfikacja budynków mieszkalnych:

  • podnosi jakość realizowanych inwestycji, czyniąc je bardziej przyjaznymi zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska;
  • wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych;
  • poprawia jakość procesu budowlanego i ogranicza nieprawidłowości;
  • potwierdza spełnienie najwyższych standardów;
  • ocenia rozwiązania, które są bardzo istotne dla przyszłych mieszkańców, jak: odpowiednia lokalizacja, jakość i trwałość materiałów, elementy ekologiczne i biofilia, wysoka efektywność energetyczna, bliskość udogodnień.

Sweco Polska od początku było zaangażowane w powstawanie standardu Zielony Dom w ramach grupy roboczej utworzonej przez PLGBC, a nasze ekspertki od zrównoważonego budownictwa Joanna Garnczarska oraz Katarzyna Czyżewska jako jedne z pierwszych otrzymały uprawnienia Audytora certyfikacji Zielony Dom.

Osoby do kontaktu

Joanna Garnczarska

Joanna Garnczarska

Starszy Konsultant ds. zrównoważonego budownictwa, BREEAM Assessor, WELL AP
Katarzyna Czyżewska, Sweco Polska

Katarzyna Czyżewska

LEED AP, Starszy Konsultant ds. zrównoważonego budownictwa